2017

Narodzenie Pańskie 2017

Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju. (Iz 9,5)

Te niesamowite słowa proroka Izajasza, wiele wieków wcześniej zapowiedziały Tajemnicę, którą dziś świętujemy, a która przez wieki była zakryta przed ludzkimi oczami. 

To nie my sprowadziliśmy sobie na świat Boga, ale to Bóg dał nam siebie samego w swoim Synu. Bo to On jest pierwszy w miłości do każdego człowieka. Taka jest najgłębsza racja obdarowywania się prezentami w tym czasie - chcemy się choć trochę podzielić Miłością, która nam została ofiarowana.

Na te święta Narodzenia Pańskiego, życzymy Wam właśnie głębokiej świadomości bycia bogatymi Jego obecnością w Waszym życiu. On przyszedł i zamieszkał między nami! Kto w Niego wierzy, nigdy nie jest sam!

Błogosławionych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku
życzą
Studenci i Absolwenci DA Resurrexit w Opolu
wraz ze swoim duszpasterzem

 

Spotkanie Opłatkowe - Wigilia DARu

Tradycyjnie zapraszamy na nasze spotkanie opłatkowe, które w tym roku odbędzie się we wtorek 19.12.2017
Zaczynamy Mszą św. o 19.00, po niej będziemy składać sobie życzenia, ucztować przy stole i śpiewać kolędy.

Zapraszamy również we włączenie się w przygotowania do spotkania, w poniedziałek 18.12.2017, od godz. 17.00

Aby ułatwić organizację pracy i samego spotkania, a także, żeby nie marnować jedzenia, prosimy o zapisanie swojej obecności przez formularz, umieszczony poniżej.

Zapisy do niedzielnego wieczora.

Dzięki i do zobaczenia! 

Zapal Światło

Zapal Światło - to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych, na które zapraszamy Cię w dniach 4 - 6 grudnia 2017 do kaplicy DA Resurrexit (ul. Drzymały 1a / wejście za kościołem akademickim). Zaczynamy Mszą św. z konferencją o godz. 20.00, a po wszystkim zapraszamy na spotkanie przy herbacie w naszej kawiarence i "100 pytań do ojca prowadzącego". Od godz. 19.30 będzie okazja do adoracji i spowiedzi świętej.

Rekolekcje poprowadzi ks. Sylwester Pruski, od 2012 roku sędzia sądu duchownego diecezji opolskiej, a ostatnio został mianowany przez ks. Biskupa delegatem biskupim ds. ochrony dzieci i młodzieży. 

O czym będziemy mówić w czasie rekolekcji? Kilka słów od ks. Sylwestra

Duch Święty doczekał się swoich pięciu minut - albo raczej dwóch lat - w Polsce, ponieważ to Jego właśnie będzie dotyczył dwuletni program duszpasterski rozpoczynający się w naszym wspaniałym kraju od pierwszej Niedzieli Adwentu. Postanowiłem więc podjąć rękawicę, jaką rzuca Konferencja Episkopatu Polski i podjąć temat Ducha Świętego właśnie. Zdaję sobie sprawę, że zwracam się do ekspertów, gdyż chyba nikt nie współpracuje tak blisko z Duchem Świętym, jak sami studenci – przynajmniej dwa razy w roku ;) Hasło „Zapal światło” sugeruje jednak, że z Duchem Świętym spróbujemy wejść w trwalszą relację niż ta, która zawiązuje się w czasie kilku sesyjnych tygodni – wszak mowa będzie o zapalaniu, a o gaszeniu nikt nie wspomina.
Póki co zachęcam, by w intencji rekolekcji już westchnąć do Boga w modlitwie.
Pozdrawiam i zapraszam
Ks. Sylwester

 

Jesienne Wędrowanie

Na dobry początek nowego roku akademickiego serdecznie zapraszamy do wspólnego wędrowania po Beskidach. Naszą bazą wypadową będzie Wisła. Na pewno nie zabraknie czasu na górskie wędrówki, wspólną Eucharystię, dobre spotkania i rozmowy, pizzę, planszówki... no i kisiel.

Termin: 27 (po południu) - 29.10.2017
Opłata
: 150 PLN
Zapisy do 23.10.2017 przez wypełnienie poniższego formularza, (pierwszeństwo zapisów mają aktualni studenci)

Złap Rybę - Rekolekcje na dobry początek

Są tacy, którzy bez wędkarstwa nie mogą żyć. Słońce, deszcz, dzień, noc... każdą wolną chwilę spędzają nad wodą z wędką w ręku. Godzinami potrafią opowiadać o swoich wędkarskich sukcesach i porażkach. Każda złowiona ryba potrafi urosnąć w opowiadaniach do niebotycznych rozmiarów. To jest po prostu ich pasja!

Ale czy student na pierwszym czy kolejnym roku może czegoś się nauczyć od wędkarza? Czy zaczynając nowy rok akademicki możemy w tym banalnym i dla wielu ludzi nudnym zajęciu, odnaleźć jakieś inspiracje, wskazówki na te miesiące, które przed nami? O złapanie jakiej ryby warto się starać? Gdzie łowić, a gdzie nie warto tracić czasu? Jakiej zanęty użyć? Jak przyprawić i jak przygotować rybę? Kogo nią poczęstować? Czy złota rybka to tylko mit? 

Tegoroczne Akademickie Rekolekcje na Dobry Początek zatytułowaliśmy "Złap Rybę". Przez dwa wieczory będziemy razem słuchać Słowa Bożego i szukać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które warto zadać sobie na początku roku pracy. Zapraszamy Cię na krótki kurs "wędkarstwa śródlądowego" z elementami wielkomorskimi i pustynnymi.

Plan działań wygląda następująco

Kompania Braci

Kompania Braci wyrusza kolejny raz "do boju". Po Wdzie, Gwdzie, Piławie, Dobrzycy... przyszła pora na Regę i Bałtyk. Szczegóły jeszcze wymagają dopracowania, ale zapisy już możemy zacząć.

W KILKU SŁOWACH:

Dla kogo? Dla akademickiej (i licealnej) męskiej części społeczeństwa. 
Kiedy?29.07 - 4.08.217
Gdzie? Rega, aż do Morza Bałtyckiego
Za ile? 350 PLN

CO JEST POTRZEBNE?

Otwarte serce na Boże działanie, gotowość do przeżycia przygody, chęć do budowania wspólnoty, zapał do pracy
Przydatne również będą śpiwór i karimata, namiot również wskazany.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Trzeba dokładnie wypełnić poniższy formularz. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie wiadomości e-mail, z dalszymi informacjami nt. spływu. 

Ankieta - podsumowanie I semestru i spojrzenie w przyszłość

Tak jak to było już wspomniane w czasie naszych rekolekcji, zapraszamy do wypełnienia krótkie ankiety. Chcemy nią podsumować I semestr w DARze, ale również popatrzeć do przodu. Chcemy by to była Twoja wspólnota, w której znajdziesz coś dla siebie. Oczywiście ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmie Ci tylko kilka minut. 

Ankietę znajdziesz po kliknięciu Czytaj Więcej

Z góry dziękujemy za każdy głos!

Rozum Serce Ciało - Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Rozum, serce i ciało. Dzięki nim możemy odkrywać obecność Boga. Czasem niedoceniami ich roli, a czasem je przeceniamy. Jak dobrze wykorzystać te narzędzia, które dał nam Pan Bóg? Co zrobić, żeby one nas prowadziły do Boga, a nie od Niego oddalały?
Zapraszamy na Wielkopostne Rekolekcje dla studentów i absolwentów, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. Łukasz Knosala - wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

Spotkania rekolekcyjne tradycyjnie w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1a, w dniach od 13 do 15 marca 2017.

od godz. 19.30 - Adoracja i okazja do spowiedzi
godz. 20.00 - Msza św. z homilią, a po niej konferencja rekolekcyjna
ok. 21.40 - spotkanie przy herbacie i "100 pytań do... księdza rekolekcjonisty"

Nagrania rekolekcji można obejrzeć poniżej.

 

Oj, będzie BAL

Zenon Laskowik śpiewał przed laty niezwykle sympatyczną piosnkę, którą załączamy na samym końcu.
Jej treść sprowadza się do stwierdzenia Oj, będzie BAL! Już 18 lutego w DARze, godz. 20.00 - Bal Karnawałowy na weselną nutę. 

Jeśli na weselną nutę, to znaczy, że będą i Młodzi, i tort i zabawy i wodzirej Bartek, który to wszystko będzie nakręcał. Tak więc zabawa zapowiada się do samego rana.

Osoby chętne do zabawy prosimy o zgłaszanie się na mail kindersztuba2017@gmail.com do 14 lutego.

Opłata za uczestnictwo: 30PLN/os. lub 50 PLN/parę
w cenie: doskonała zabawa, a także posiłek, napoje, przekąski

Zapraszamy!

Kolęda w akademikach Politechniki Opolskiej

Podobnie jak w latach ubiegłych, także w tym roku, chcemy odwiedzić z wizytą duszpasterską studentów Politechniki Opolskiej, w ich mieszkaniach w akademikach. Kolęda odbędzie się w dniach 23 - 26.01.2017 i codziennie będzie rozpoczynać się o godzinie 20.00. 

D.S. Sokrates - 23.01
D.S. Pryzma - 24.01
D.S. Zygzak - 25.01
D.S. Zaścianek - 26.01

Tych, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie bardzo prosimy o zgłoszenie chęci spotkania poprzez poniższy formularz. Bardzo nam to ułatwi organizację czasu. 

Formularz znajdziesz poniżej.