Uwierzyć całemu. Nagrania z wielkopostnych rekolekcji.

Zapraszamy do odłuchania nagrań wielkopostnych rekolekcji. Ks. Wojciech Maciążek, prowadził nas w wezwanie i obietnice Boga. Uwierzyć całemy, w pełni oraz uwierzyć Całemu Bogu, taki jaki On jest. Jaki On jest? Koniecznie posłuchajcie. 

Ufam Tobie - rekolekcje adwentowe 2018. Kazania.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na rekolekcje adwentowe w tym roku prowadzone przez gościa specjalnego - Księdza Mateusza Buczmę.

W tym roku poruszymy temat zaufania i ufność. Czy potrafisz zaufać Bogu? Może chciałbyś zaufać, ale nie wiesz jak to zrobić? Może, myślisz, że nie doświadczasz Bożego prowadzenia, dlatego wolisz być samowystarczalny? Co Tobie Bóg chce powiedzieć o zaufaniu?

Roraty 2018 - Zapach spotkania. Kazania

Czy i Tobie święta kojarzą się zapachami? Zapach spotkania to temat przewodni adwentu w naszym duszpasterstwie! Zapraszamy na roraty: od pon-pt. 6.15 Msza, a po niej wspólnotowe śniadanie.

W tym miejscu będzie można wysłuchac kazań głoszonych w czasie rorat.

Zapraszamy do słuchania!

 

Wstań! Akademickie Rekolekcje Wielkopostne 2018

Czytaj więcej...Taki czas i taka pogoda, że wiele osób choruje. Niektórzy chorobę "przechodzą", bo studia, praca, obowiązki i nie ma czasu na leżenie w łóżku. Próbują z chorobą żyć jakby nic się nie działo. No, ewentualnie trochę posmarkają i pomarudzą...
Inni wolą wyleżeć choróbsko, solidnie się wykurować, przy okazji mają chwilę odpoczynku...
A może te zimowo - wiosenne choroby ciała, to jak się z nimi obchodzimy, mówią nam coś więcej. Może Bóg chce powiedzieć nam coś więcej...
W czasie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych chcemy lepiej usłyszeć Słowo, które chce naszego zdrowia! Zdrowia naszego ciała, ale chyba przede wszystkim zdrowia naszego serca...

Usłyszymy w czasie tych rekolekcji trzykrotne WSTAŃ!
1. "Wstań, weź swoje łoże i idź do domu" - będzie więc o uzdrowieniu
2. Wstań bo darowano ci dług - o przebaczeniu
3. Wstań bo jesteś umiłowanym dzieckiem Boga - o dziecięctwie

O Bogu, który uzdrawia człowieka, który mówi WSTAŃ!, będzie nam opowiadał o. Tomasz Gaj OP. Oprócz tego, że jest Dominikaninem obecnie mieszkającym i pracującym w Łodzi, jest także terapeutą, rekolekcjonistą, autorem książki Sankofa...

Nagrania spotkań rekolekcyjnych znajdziesz poniżej

Złap Rybę - nagrania z rekolekcji

Czytaj więcej...Jak w tytule: nagrania trzech rekolekcyjnych konferencji.

Dziękujemy za Waszą obecność i polecamy tym, których nie było.

Dobrego słuchania!

Wszystkie konferencje są umieszczone na tzw. playliście. Przechodzimy do następnej konferencji klikając strzałkę na pasku nawigacji okienka.

Projekt M3 | Rekolekcje na dobry początek

Czytaj więcej...Początek nowego roku akademickiego, to dla wielu czas bardzo znaczący.

Debiutanci z pierwszego roku, po najdłuższych w życiu wakacjach, wchodzą w całkiem nową rzeczywistość. Nie do końca wiedzą czego się spodziewać po wykładach? Gdy na pierwszych zajęciach z matematyki, w 1,5 godziny powtarzają właściwie wszystko, czego do tej pory się nauczyli, mogą czuć się nieco przytłoczeni tym, co ich czeka. Także poza wykładami o wszystko trzeba zadbać samemu: nawet o to, żeby coś po prostu zjeść.

Ci starsi, którzy przeszli już pierwszą czy drugą, albo nawet dziesiątą sesję egzaminacyjną - podchodzą do wielu spraw spokojniej. I dobrze! Bo tak ma być! 

I jedni i drudzy z pewnością noszą w sobie głębokie pragnienie, żeby ten czas jak najlepiej wykorzystać, żeby go nie zmarnować, żeby zwycięsko wyjść z wszystkich naukowych potyczek w nowym roku.

Nagrania z rekolekcji możesz odsłuchać poniżej.
Zapraszamy

 

W poszukiwaniu jutra - Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Czytaj więcej...Rekolekcje Wielkopostne 2016 poprowadził dla nas o. Szymon Popławski OP (czyli Dominikanin). W końcy w tym roku Dominikanie obchodzą 800 lat swojego istnienia, nie mogło więc i w DARze zabraknąć Dominikanina.
Mając tak długą zakonną historię, można wiele zaczerpnąć z przeszłości po to, by lepiej otworzyć się na to, co Bóg zaplanował dla nas w przyszłości... Dlatego będziemy przez te trzy dni wspólnie, w świetle Słowa Bożego poszukiwali jutra, tego, co Bóg dla nas zaplanował i do czego nas wzywa. Trzy kluczowe hasła, prowadziły nas poprzez trzy dni, dodając odwagi do podjęcia tego życiowego zadania, które jest dla nas przeznaczone.

Nagrania z rekolekcji możesz obejrzeć poniżej

Merci - Full / Akademickie Rekolekcje Adwentowe

Czytaj więcej..."ON przychodzi" - tę prawdę przypomina nam co roku czas Adwentu.

Chcemy dobrze przygotować nasze serca, by wtedy gdy będzie blisko, gdy stanie na naszym progu, natychmiast Go rozpoznać i zaprosić do naszego serca, nie zaprzepaścić okazji spotkania z NIM, z JEGO miłością i miłosierdziem. 

Właśnie dlatego zapraszamy Cię na tegoroczne Adwentowe Rekolekcje Adwentowe pod hasłem MERCI-FULL. Odbędą się one od 7 - 9 grudnia w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1). Codziennie o godz. 20.00 - Msza św. z homilią, a po niej Konferencja rekolekcyjna. Wcześniej, od godz. 19.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.

Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Bogdanowicz - Filipin, na codzień posługujący w Świętej Górze, zaangażowany w Nową Ewangelizację i wiele innych projektów z nią związanych. Więcej o ks. Pawle możecie dowiedzieć się tutaj

Nagrania z rekolekcji możesz obejrzeć poniżej.

Homilia 3 - środa 9.12.2015

Wprowadzenie do modlitwy wstawienniczej 3 - środa 9.12.2015

Z odwagą przez życie - Rekolekcje na dobry początek

Czytaj więcej...Ludziska powiadają, że dobry początek jest najważniejszy...

Rekolekcje na dobry początek w roku 2015 odbyły się w dniach od 12 do 14 października, tradycyjnie w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu.

Rekolekcje poprowadziła nasza s. Dolores Zok wraz z zaproszonymi gośćmi. 

Nagrań z rekolekcji możesz wysłuchać poniżej.

Pocałunek i kielich - wielkopostne rekolekcje akademickie 2015

Czytaj więcej...

Takie niezwykłe dwa obrazy będą nam towarzyszyć w tegorocznej wielkopostnej wędrówce rekolekcyjnej. Naszymi przewodnikami będą oo. Dominikanie - o. Tomasz Nowak OP (pieszczotliwie przez niektórych nazywany "Wodzem", a przede wszystkim rekolekcjonista i od niedawna przeor klasztoru w Łodzi) oraz o. Tomasz Gaj OP (przez wiele lat wychowawca młodych dominikanów, psycholog, psychoterapeuta, mieszka w klasztorze na Freta w Warszawie).
Tradycyjnie zapraszamy do kościoła seminaryjnego w Opolu, ul. Drzymały 1a
Program rekolekcji wygląda następująco:
każdego dnia

godz. 20.00 - Msza św. z homilią
godz. 21.00 - konferencja rekolekcyjna
od 19.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do sakramentu pokuty.

 

Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami bezpośrednio planujemy transmisję na YouTube - poniżej!

Podróż w nieznane? Katechezy o Mszy św.

Czytaj więcej...Myślę, że wielu z nas czasami czuje się na Mszy św. jak na przysłowiowym tureckim kazaniu. Niby wszystko jest znane, znajome, zrozumiałe, jasne... a jednak... wydaje się, że czegoś nam brakuje w przeżywaniu Eucharystii.
Właśnie dlatego chcemy w tym roku akademickim wspólnie wyruszyć w te rejony naszej wiary, które choć wydaje się, że doskonale znane, bardzo często pozostają nieodkrytym lądem...
W tej całorocznej wyprawie w świat Eucharystii, przewodnikiem będzie nam emerytowany Papież Benedykt XVI, ale nie tylko...
Poniżej można wysłuchać wygłoszonych do tej pory katechez i homilii. 

{nmap}normal|400|250|media/mp3/katechezy_o_Mszy|||d{/nmap}

Gra o Tron - Rekolekcje Wielkopostne 2014

Między naiwnymi bajkami o rycerzach i nierealnie romantycznymi opowiadaniami o księżniczkach kryje się napięcie tęsknoty. Niebanalna to tęsknota, bo chodzi w niej o posadzenie Kogoś, albo czegoś na tronie. A tron nie znajduje się bynajmniej na duchowych peryferiach, ale na środku serca. Tak rozpoczyna się "Gra o Tron", w której niepowtarzalne role do odegrania mają: Prawda, Dobro i Piękno.

Tegoroczne Akademickie Rekolekcje Wielkopostne, w których toczyliśmy walkę o wielkie sprawy - Prawdę, Dobro i Piękno.

prowadził ks. Mateusz Buczma

Poniżej nagrania z rekolekcji

Wilki Dwa - Akademickie Rekolekcje Adwentowe

Czytaj więcej...Wielu z  pewnością słyszało już o dwóch wilkach, które w tegorocznym adwencie będą krążyć po internecie.

Dzikie zwierze są generalnie pod ochroną, tym bardziej więc cieszymy się, że będzie możliwość spotkania ich w Opolu. Kontakt bezpośredni nastąpi w w czasie Akademickich Rekolekcji Adwentowych, które odbędą się w dniach 9 - 11. 12. 13 w kościele seminaryjnym w Opolu (Drzymały 1)

Początek kontaktu już od godz. 19.30 (okazja do spowiedzi), o godz. 20.00 - Msza św., a po niej konferencja.

Rekolekcje poprowadzi o. Adam Szustak OP

 

Od godz. 20.00 poniżej "w okienku" rozpoczniemy transmisję live dzisiejszego spotkania!

Dzień 3 - transmisja rozpocznie się ok. godz. 20.00

Wielkopostne "Życia sprzątanie"

Czytaj więcej...Co jakiś czas , nawet najwięksi bałaganiarze, są zmuszeni do tego, żeby zrobić porządki. A to mama zapowiedziała się u synka na stancji z wizytą, a to znajomi na imprezę się zapowiedzieli, a to już po imprezie przez pokój przejść się nie da... W każdym bądź razie - choć bardzo tego nie lubimy, co jakiś czas sprzątamy.
Tym razem w sprzątaniu pomagał nam o. Janusz Pyda OP, krakowski dominikanin.

Można już posłuchać Homilii i konferencji wygłoszonych w czasie rekolekcji, a także przeczytać świadectwa uczestników...

Adwentowe Rekolekcje z Rysim Pazurem

Czytaj więcej...Akademickie Rekolekcje Adwentowe "z Rysim Pazurem" poprowadził dla nas ks. bp Grzegorz Ryś z Krakowa.
Rekolekcje trwały od 11 do 13 grudnia (wtorek - czwartek), w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu, przy ul. Drzymały 1.
Poniżej można posłuchać wygłoszonych do tej pory konferencji rekolekcyjnych i obejrzeć zdjęcia.

Podkategorie

Czytaj więcej...

Akademia Damsko - Męska, to projekt naszego Duszpasterstwa skierowany do wszystkich opolskich studentów, jak też do młodych małżeństw. Począwszy od lutego 2011 roku chcemy spotykać się trzykrotnie w ciągu semestru, na konferencji i dyskusji. Każde spotkanie poprowadzi zaproszony na tę okazję gość - specjalista z dziedziny relacji damo - męskich, psychologii komunikacji i tych wszystkich dziedzin, które mogą pomóc nam coraz lepiej pracować nad budową dobrych relacji między tymi dwoma, zdawałoby się tak odmiennymi światami.

Pod adresem d.a.resurrexit@gmail.com czekamy na propozycję tematów, o których chcielibyście usłyszeć i porozmawiać.

W czasie spotkania będzie można nabyć publikacje naszych gości, jak również płyty CD z poprzednich konferencji.
Płyty z zapisem wygłoszonych konferencji można zamówić tutaj