ABSolwent

Czytaj więcej...A - Absolwenci | B - Bóg | S - Spotkanie

Grupa ABSolwent jest stworzona z myślą o absolwentach szkół wyższych oraz doktorantach. Do współtworzenia grupy zapraszamy osoby, które ukończyły studia zarówno w ostatnim czasie, jak i tych, którzy absolwentami są już nieco dłużej, doktorantów i osoby studiujące kolejny kierunek.

Spotkania ABSu to okazja do pogłębienie relacji z Bogiem i drugim człowiekiem. Poprzez wsłuchiwanie się w Słowo Boże i wspólną modlitwę staramy się wzmacniać naszą wiarę. Nasze spotkania to także okazja odnalezienia swojego miejsca w grupie osób wyznających te same wartości.
W ramach spotkań, co pewien czas, organizujemy mini-konferencje prowadzone przez osoby duchowne. Poruszana tematyka konferencji dotyczy nie tylko zagadnień z Katechizmu, ale także kwestii ogólnospołecznych, które w większym lub mniejszym stopniu mogą stanowić problemy etyczne lub rodzić dylematy moralne.
Podczas naszych spotkań nie zabraknie również elementów rekreacyjno-kulturalnych, takich jak: wspólne gotowanie, wyjścia do teatru, filharmonii, czy kina.
Spotkania dla ABSolwentów będą się odbywały w drugie czwartki miesiąca o 19.45 (Msza św. 19.00).

Pierwsze spotkanie już 14.03.2019. Zapraszamy!
 

 
 
 

ABS - Dziesięć Słów #1

Czytaj więcej...Czym są dla Ciebie przykazania Boże? Czy traktujesz je bardziej jako zakazy i nakazy, czy raczej drogowskazy? A może zastanawiasz się nad tym, jak odnaleźć się w tym zabieganym świecie i jednocześnie żyć zgodnie z Dekalogiem?
Drodzy Absolwenci, doktoranci, pracujący...
We wtorek 14.11.2017r. będziecie mieli okazję odpowiedzieć sobie na powyższe i może jeszcze wiele innych nurtujących Was pytań, gdyż najbliższe spotkania formacyjne poświęcone będą treściom zawartym w Dekalogu.
Zapraszamy serdecznie na godz 18:30 na adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie, o godz 19:00 - Msza Św., a po niej konferencja, którą poprowadzi nasz duszpasterz - ks. Marcin Cytrycki. 

Nagranie katechezy po kliknięciu: Czytaj więcej

Dlaczego warto?

Czytaj więcej...24 października 2017 rozpoczęliśmy kolejny rok spotkań formacyjnych dla Absolwentów i tych wszystkich, którzy po zakończeniu czasu nauki, szukają możliwości dalszego rozwoju, pracy nad sobą. Tematem pierwszego spotkania było pytanie, czy i dlaczego warto się rozwijać, pracować nad sobą. Zastanawialiśmy się także nad tym, co może przeszkadzać nam w rozwoju. Poniżej nagranie wygłoszonej w tym dniu homilii i konferencji.

ABSolwent | POKÓJ ZAGADEK

Zapraszamy do znakomitej zabawy! O co chodzi? Po prostu trzeba wydostać się z pokoju, w którym uprzednio zostaliśmy zamknięci :) Jednak sprawa nie jest zbyt łatwa: mamy na to tylko 45 minut, a do tego czeka na nas mnóstwo zadań i zagadek do rozwiązania. Bez tego nie wyjdziemy... Zatem jeśli lubisz dobrą zabawę i trochę ryzyka, jesteś spostrzegawczy, a rozwiązywanie łamigłówek to dla Ciebie przysłowiowa bułka z masłem, to nie zwlekaj, tylko zgłoś swój udział zostawiając komentarz pod wydarzeniem na facebooku. Cena wstępu 20-30 zł/os (cena orientacyjna zależna od ilości osób i pokoju jaki wybierzemy).

Jeśli będzie dużo chętnych, to zrobimy drugą turę na godz. 19.00. Proszę zgłaszać się do soboty 12 listopada, do godz. 21.00. Jest to konieczne ze względu na dokonanie rezerwacji. 
Informacje i zapisy tutaj

 

ABS | I To jest Twój święty czas

 

Czytaj więcej...Drodzy Absolwenci! zapraszamy Was w najbliższy piątek, by spotkać się z Jezusem na Mszy św. o godz. 18:30, a po niej na krótkiej adoracji. Wpatrując się w oblicze Pana Jezusa w obrazie "Ecce Homo" św. br. Alberta Chmielowskiego, którego Rok teraz obchodzimy, będziemy rozważać mękę Boga-Człowieka, który oddał życie za każdego z nas, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

https://www.facebook.com/events/1005084279622587/

ABSolwent | Święty to znaczy obecny

Już w najbliższy piątek (tj. 28 października) zapraszamy na kolejne spotkanie ABSolwentów.Czytaj więcej... Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.30, a następnie wysłuchamy konferencji ks. Mateusza Buczmy: "Święty to znaczy obecny".
Do zobaczenia w piątek!