Joomla\CMS\Filesystem\Folder::create: Tworzenie folderu nie powiodło się.Path: /home/resurrexit

ADAM czyli Akademia Damsko - Męska

Czytaj więcej...

Akademia Damsko - Męska, to projekt naszego Duszpasterstwa skierowany do wszystkich opolskich studentów, jak też do młodych małżeństw. Począwszy od lutego 2011 roku chcemy spotykać się trzykrotnie w ciągu semestru, na konferencji i dyskusji. Każde spotkanie poprowadzi zaproszony na tę okazję gość - specjalista z dziedziny relacji damo - męskich, psychologii komunikacji i tych wszystkich dziedzin, które mogą pomóc nam coraz lepiej pracować nad budową dobrych relacji między tymi dwoma, zdawałoby się tak odmiennymi światami.

Pod adresem d.a.resurrexit@gmail.com czekamy na propozycję tematów, o których chcielibyście usłyszeć i porozmawiać.

W czasie spotkania będzie można nabyć publikacje naszych gości, jak również płyty CD z poprzednich konferencji.
Płyty z zapisem wygłoszonych konferencji można zamówić tutaj

Akademia Damsko - Męska (19)

Czytaj więcej...Zapraszamy na kolejne spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu.
Tym razem tematem przewodnim będą kryzysy, które są nieodłącznym elementem naszego życia, także związków damsko - męskich.
W ten niezwykle trudny i delikatny temat wprowadzi nas ks. Krzysztof Grzywocz, znany i ceniony duszpasterz i rekolekcjonista, kierownik duchowny, terapeuta...
Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w gościnnych progach Łącznika Politechniki Opolskiej w Opolu, ul. Mikołajczyka 16 (SALA A)

Dzięki Michałowi Banasiowi transmisja przebiegła pomyślnie i można jej wysłuchać klikając poniżej na "czytaj więcej"

Finanse a szczęście rodziny - ADaM w poniedziałek 15 grudnia

Czytaj więcej...Jedni o finansach mówią wiele, żeby nie powiedzieć, że mówią tylko o pieniądzach. Inni nie podejmują tego tematu, bo wzbudza w nich niepożądane emocje. Jedni mają ich dużo, a innym brakuje na podstawowe rzeczy. Okazuje się jednak, że finanse są czym, co należy do życia i chyba dobrze o nich trochę porozmawiać. Przecież bez pieniędzy się nie da!

poniedziałek 15 grudnia, na godz. 20.00, zapraszamy do Łącznika PO, na kolejną Akademię Damsko-Męską! Tym razem o finansach i szczęściu rodzinnym! Spotkanie poprowadzi p. Zdzisław Miara, lider Edukacji Finansowej Crown

Transmisja spotkania poniżej

Akademia Damsko - Męska XVII - Zranione serca nie potrafią kochać...

Czytaj więcej...Zapraszamy na pierwszą w tym roku Akademię Damsko - Męską, którą poprowadzi znany nam już p. Michał Piekara - Z zawodu psychoterapeuta, z powołania misjonarz. Posługuje słowem i modlitwą w tematyce uzdrowienia wewnętrznego oraz odnowienia relacji małżeńskich i rodzinnych w Polsce i zagranicą. Autor książek w tej tematyce. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec piątki dzieci. Więcej na www.powrotdodomu.org.

Temat kolejnej Akademii niezwykle trudny, ale właśnie dlatego ważny, z którym każdy powinien się prędzej czy później skonfrontować.
Będziemy rozmawiać o tym jak osobiste zranienia wpływają na kształtowanie związku i jakie powodują problemy oraz jak te problemy można rozwiązać.
Jeśli tylko pozwolą na to warunki techniczne, planujemy transmisję internetową w poniższym okienku

Akademia Damsko - Męska - Recepta na dziecko

Czytaj więcej...Zapraszamy po raz kolejny na spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu. Tym razem spróbujemy poruszyć temat niezwykle trudny nawet dla wielu osób wierzących.
Skąd się biorą dzieci? To pytanie małych brzdąców nabiera w naszych czasach wielkiego znaczenia. Z jednej strony dlatego, że tych dzieci rodzi się coraz mniej. Z drugiej zaś dlatego, że współczesna technika proponuje wiele technik wspomagających płodność. Czy wszystkie z nich są dobre? Czy cel jakim jest poczęcie i narodzenie dziecka uświęca podjęte środki? Dlaczego Kościół nie akceptuje niektórych z nich?
Na te ważne i kontrowersyjne pytania i wiele innych będzie starał się odpowiedzieć nasz gość: Tomasz Chyra - z jednej strony mąż i ojciec, a z drugiej informatyk, przedsiębiorca, animator rodzin, doradca planowania rodziny, twórca CTLife.eu.
Zapraszamy tradycyjnie do Łącznika Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16 w poniedziałek 12 maja o godz. 20.00 

Jeśli tylko pozwolą na to warunki techniczne, spotkanie będziemy transmitować w internecie (okienko poniżej)

Akademia Damsko - Męska XV

Czytaj więcej...Tak to się nam jakoś tematycznie przeplata, że na ostatniej Akademii mówiliśmy głównie o kobietach, a tym razem będzie bardziej o mężczyznach i o misji jaką każdy z nich ma do odegrania w życiu.
Naszym gościem będzie Philip Chavez (USA) pracujący od wielu lat w ramach fundacji Men's Spirituality w USA. Jest nauczycielem i przewodnikiem duchowym wielu osób.
Spotkanie odbędzie się 13 stycznia 2014 w Łączniku Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Mikołajczyka 16).

Rozpoczęcie spotkania o godz. 20.00

Spotkanie organizujemy we współpracy z Mężczyznami Św. Józefa

 

Planujemy transmisję internetową spotkania na stronie www.mezczyzni.net i w oknie poniżej

Akademia Damsko - Męska XIV

Czytaj więcej...Niby to takie naturalne i jasne: zakochanie, miłość, ślub, dzieci i bycie rodzicem
Niby tak, a jednak jak się mocniej zastanowić, BYĆ RODZICEM to bardzo odpowiedzialne i trudne zadanie, do którego trzeba po prostu się dobrze przygotować w wielu wymiarach.
Kolejne spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu, które poprowadziła p. mgr. Ewa Janiuk, wieloletnia położna z zawodu i powołania, pedagog i wykładowca, zaangażowana w ochronę zdrowia kobiet. Wykładowca opolskiej Akademii Rodzicielstwa.

Spotkanie odbyło się 16.12.2013 o godz. 20.00, tradycyjnie w Łączniku Politechniki Opolskiej, Opole ul. Mikołajczyka 16.


Nagranie video ze spotkania znajdziesz poniżej...

Akademia Damsko - Męska XII

Czytaj więcej...Zapraszamy na kolejne spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu. Tym razem naszym gościem będzie ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

Wszystko, czym jesteśmy jako ludzie dojrzali, ludzie pełni, jest zbudowane na fundamencie osiągniętym przez nas w rozmowie, w dialogu. Cała nasza wiedza, system naszych wartości, ostatecznie też i wiara, nazwana przez Pawła VI „dialogiem zbawienia" kształtują się w toku dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, dialog — w najszerszym znaczeniu tego wyrazu, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog jest czynnikiem istotnym, przy czym chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców. Doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w oczach, i w życiu rodziców. Rozmowa sprawia, że dziecko doświadcza swojej wartości jako człowiek.

Celem spotkania  będzie przede wszystkim ukazanie uczestnikom fundamentalnych zasad dobrej komunikacji w rodzinie.

Zapraszamy w poniedziałek 28 października na godz. 20.00 do Sali A Łącznika Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16.

Poniżej można obejrzeć relację video ze spotkania

Akademia Damsko - Męska XI

Czytaj więcej...Po raz kolejny zapraszamy na spotkanie Akademii Damsko - Męskiej.
Tym razem spotkanie poprowadzi ks. Piotr Morciniec - teolog moralista, bioetyk, ceniony wykładowca i rekolekcjonista, a do tego świetny i "lotny" mówca.
O czym będziemy rozmawiać? O tym, o czym bardzo często dzisiaj się milczy... o problemach, które gnębią nasze rodziny. Spróbujemy zastanowić się jak im przeciwdziałać...
Zapraszamy. Przybywajcie i zapraszajcie Waszych znajomych. Tak więc, choć o poważnych sprawach i ksiądz będzie mówił, to jednak bez grożenia palcem :D
Spotkanie tradycyjnie w sali A - Łącznika P.O., ul. Mikołajczyka 16 (obok D.S. Zaścianek)

Akademia Damsko - Męska X

Czytaj więcej...Po raz dziesiąty zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie opolskiej Akademii Damsko - Męskiej. Tym razem będzie miało troszkę inny charakter, choć czas i miejsce pozstaje bez zmian. Naszym gościem będzie Donald Turbitt (Amerykanin z Nowego Jorku, emerytowany strażak i biznesmen, mąż, ojciec, dziadek.  Przez dwadzieścia jeden lat służył w straży pożarnej Providence - Rhode Island (przedmieścia Nowego Jorku), później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci i trzynaścioro wnucząt. Zaangażowany katolik, jest członkiem Renewal Ministry, Katolickiej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej w USA, jest także liderem Mężczyzn św. Józefa – amerykańskiego ruchu zrzeszającego mężczyzn-katolików oraz przedstawicielem Promise Keepers (Opiekunowie Obietnicy). Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Swoją posługę kieruje przede wszystkim do mężczyzn.

Tematem kolejnej Akademii będzie Miłość Ojca, a wpisuje się on w temat całej trasy Donalda po Polsce: Wiara, która przenosi góry.

Zapraszamy więc 8 kwietnia 2013 o godz. 20.00 do "Łącznika" Politechniki Opolskiej, Opole - ul. Mikołajczyka 16. Mapkę dojazdu można znaleźć poniżej.

Geniusz Kobiety - Akademia Damsko - Męska VIII

Czytaj więcej...Po raz ósmy zapraszamy na spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu. Na ostatnim spotkaniu zastanawialiśmy się nad tym, co to znaczy być dziś mężczyzną. Tym razem państwo Ewelina i Robert Olender spróbują pokazać nam tajemnicę zawartą sercu każdej kobiety. Dlatego też to spotkanie zatytułowaliśmy "Geniusz Kobiety"

Serdecznie zapraszamy w poniedziałek 29.10.2012 na godz. 20.00 do sali A Łącznika Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu

W czasie spotkania będzie można również nabyć płyty CD z nagraniami z poprzednich Akademii.

Poniżej możesz wyświetlić mapę z trasą dojazdu do Łącznika P.O.