Kilka myśli o przebaczeniu

Chcesz być szczęśliwy przez chwilę? Zemścij się!

Chcesz być szczęśliwym zawsze? Przebacz!

Kiedy nauczymy się kochać, to i nauczymy się wybaczać. Wybaczenie nie jest zanegowaniem winy, przeciwnie zanim wybaczymy, musimy uświadomić sobie winy innych i pogodzić się z przykrością, która naznaczyła nasze życie. Wybaczyć wrogowi jest łatwiej niż przyjacielowi, żonie, mężowi, dziewczynie, chłopakowi te osoby obdarzamy szczególnym zaufaniem - kochamy je i czujemy zawód po każdej kłótni. 

Postawmy tutaj Jezusa za przykład miłości wybaczającej, Jezusa którego zdradził jeden z Jego uczniów, Judasz, a mimo to, Jezus go nie znienawidził.

Gdy dochodzi do kłótni, to tak jakby iskrzyły się dwa kamienie. Ktoś, kogo skrzywdziliśmy, skrzywdził i nas, teraz on wyciąga do nas rękę, ale my jej nie przyjmujemy, jesteśmy podobni do rany po ukłuciu cierniem. Jeśli nie oczyścimy tej rany, nie przyjmiemy prośby o wybaczenie. Może wywiązać się w ranie infekcja. Tak samo i w naszym sercu, możemy kogoś jeszcze mocniej skrzywdzić.

Trudno jest wybaczyć tak z dnia na dzień.

Nie wystarczy że będziemy powtarzać przepraszam, przepraszam, bo tam możemy mówić ze sto razy, albo i więcej, MUSIMY PRZEBACZYĆ SERCEM.

Gdyby Bóg zapytał: czy gdybyś mógł, wybaczyłbyś? Wtedy nasza pierwsza myśl to "jeszcze nie zasłużył na wybaczenie". W ten sposób zatrzymujemy się na drodze naszego uzdrowienia.

Ciężko jest wierzyć w zmianę drugiej osoby, ale jeśli pojednanie dokonuje się przez Boga i za Jego inicjatywą, w prawdziwej miłości i szczerości, to uwierz że się zmienił choć, zły duch podpowiada, że jest inaczej. Nie pozwól mu zabić dobra w tobie, bo on kusi i szepcze ci, że nie warto wybaczyć.

Pozdrawiam i życzę każdej osobie, tej łaski, aby umiała sercem wybaczyć drugiej osobie krzywdy, których doznała, a potem w imię Boże potrafiła podejść do tej osoby i wybaczyć. Mówiąc, że w imię Jezusa przebaczam tobie, oznacza, że to wszystko czego doznałam, wszelkie krzywdy i poniżenia. Tak po ludzku wybaczyć jest bardzo ciężko. Szczególnie wtedy, kiedy doznaje się krzywd od najbliższych, ale jeżeli uczynimy to w imię Jezusa, to jest to możliwe, że nawet najbliższym będziemy w stanie wybaczyć krzywdy.

Życzę Wam i sobie tej łaski, abyśmy w imię Jezusa mogli podejść i wybaczyć doznane krzywdy i poniżenia.

Edyta Łacny

primi sui motori con e-max