#JednoSłowo 2018

Obrona

b_250_250_16777215_00_images_Plakaty_2018_JednoSlowo_Czerwiec_26_06_18.jpgWtorek 12 tygodnia zwykłego

Nie milkną echa niedzielnego przegranego meczu reprezentacji Polski z Kolumbią na Mundialu 2018. Nawet taki laik jak ja, oglądając to wydarzenie, widziałem wyraźnie słabość naszej drużyny. Zarówno w ataku, jak i w obronie. Kolumbijczycy z naszymi robili co chcieli. Byli po prostu zdecydowanie lepsi. Bardziej zdeterminowani w ataku, bardziej wybiegani, bardziej aktywni na boisku itd. – profesjonalista pewnie dopowiedział by jeszcze kilka uwag. Moją uwagę szczególnie zwróciła słabość naszej obrony, z którą napastnicy Kolumbijczyków robili właściwie co chcieli.

Bronimy się jak tylko możemy przed obrazem życia duchowego jako nieustannej walki, bitwy toczącej się w naszym sercu, o nasze serce. Każdy jednak, kto na poważnie podchodzi do swojego życia duchowego, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ten obraz jest jak najbardziej adekwatny. Trwa bitwa. I gdy czytamy dzisiejsze pierwsze czytanie, to pewnie chcielibyśmy, żeby Bóg rozprawił się z naszymi wrogami tak jak z królem Asyryjczyków i jego wojskiem. Panie Boże stworzyłeś mnie, to broń mnie teraz od nieprzyjaciół. Bardzo poruszająca jest modlitwa, żalącego się przed Bogiem Ezechiasza. Modlitwa o pomoc i obronę, której Bóg wysłuchuje. Zazdrosna miłość Pana Zastępów tego dokonała! Bo Bóg rzeczywiście się angażuje w nasze życie, największą bitwę już dla nas wygrał przez Krew swojego Syna.

Nie dawajcie psom, tego co święte i nie rzucajcie swych pereł przed świnie…

Wojna jednak dalej trwa nadal. A świadomość tego wymaga wielkie zaangażowania z naszej strony, dostrzegania i aktywnej obrony dobra, które jest w nas i wokół nas. By obrona była sprawna, potrzebuje wielu wyrzeczeń, umocnienia i uszczelnienia murów obronnych, pilnowania ich bram, ćwiczenia się i podnoszenia swoich umiejętności, wielu wyrzeczeń i ćwiczeń, które nie pozwolą nam zgnuśnieć i utrzymają nasze serca w gotowości. Ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Jakim jestem obrońcą w bitwie o moje serce i dobro, które Bóg w nas złożył?

primi sui motori con e-max