Akademia Damsko - Męska XII

b_200_142_16777215_00_images_Plakaty_2013_ADaM_13.jpgZapraszamy na kolejne spotkanie Akademii Damsko - Męskiej w Opolu. Tym razem naszym gościem będzie ks. Jerzy Dzierżanowski, diecezjalny duszpasterz rodzin, dyrektor Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

Wszystko, czym jesteśmy jako ludzie dojrzali, ludzie pełni, jest zbudowane na fundamencie osiągniętym przez nas w rozmowie, w dialogu. Cała nasza wiedza, system naszych wartości, ostatecznie też i wiara, nazwana przez Pawła VI „dialogiem zbawienia" kształtują się w toku dialogu ze światem ludzi dorosłych. To rozmowa, dialog — w najszerszym znaczeniu tego wyrazu, jest tym środkiem, dzięki któremu rozwija się nasze człowieczeństwo. W oddziaływaniu wychowawczym dialog jest czynnikiem istotnym, przy czym chodzi tu nie tylko o samą wiedzę przekazywaną w dialogu, ale i o to, że w dialogu dziecko doświadcza akceptacji ze strony rodziców. Doświadcza tego, że rzeczywiście liczy się ono i w oczach, i w życiu rodziców. Rozmowa sprawia, że dziecko doświadcza swojej wartości jako człowiek.

Celem spotkania  będzie przede wszystkim ukazanie uczestnikom fundamentalnych zasad dobrej komunikacji w rodzinie.

Zapraszamy w poniedziałek 28 października na godz. 20.00 do Sali A Łącznika Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16.

Poniżej można obejrzeć relację video ze spotkania

primi sui motori con e-max