Duszpasterstwo Akademickie "Resurrexit" (w skrócie D.A.R.) powstało w Roku Jubileuszowym 2000. Jest  więc szczególnym owocem drugiego tysiąclecia chrześcijaństwa. Choć najłatwiej nas znaleźć na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, to jednak jesteśmy duszpasterstwem b_200_200_16777215_00_images_Plakaty_various_Rzym.jpgskierowanym do wszystkich studentów Opola - z różnych wydziałów i kierunków, z uniwersytetu, politechniki czy innych wyższych uczelni. Wszyscy są zaproszeni, decyzje zawsze są osobiste. 

Jako osoby tworzące duszpasterstwo chcemy razem doświadczać Bożej miłości, dobroci i przebaczenia, uczyć się rozpoznawać i wypełniać wolę Boga, przeżywać chrześcijaństwo jako coś bliskiego, myśleć, czuć, kochać, pytać i odpowiadać, szukać i znajdować. Temu wszystkiemu mają służyć altadwentowe i wielkopostne rekolekcje, Adoracje i Msze święte oraz nasze tygodniowe spotkania otwarte. Od czasu do czasu szalejemy i organizujemy większe koncerty czy musicale. Gościli już u nas m.in.: Teatr A, zespół Saruel z Łodzi, Teatr ITP, Antonina Krzysztoń, Wolna Grupa Bukowina, Staszek Soyka, Ryszard Rynkowski, Marcin Daniec, Dżem, Renata Przemyk, Stare Dobre Małżeństwo, Ani Mru-Mru, Trzecia Godzina Dnia, Mate.o, Kabaret Moralnego Niepokoju, Carantouhill, Magda Anioł, Małżeństwo z Rozsądku... długo by wymieniać! :)

Za nami kilka szalonych wypraw (Tatry Polskie i Słowackie, Warszawa, Rzym, Wiedeń, Budapeszt, Mediolan, Praga, Taize, Nowogródek, Wilno, Paryż, Hamburg, Kaszuby, Góry Opawskie, Turawa, Lizbona, Barcelona, Madryt, Fatima, Strasburg, Baden-Baden, Kolonia, Londyn, Marktl, Salzburg), a w planach i marzeniach podróże jeszcze bardziej szalone. Pragniemy też odkrywać to, co bliskie: piękne miejsca, skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, które pełne są dobrych i gościnnych ludzi. Stąd plany na niedalekie wyprawy po okolicy (także na rowerach).

Pragniemy, aby nasze duszpasterstwo było czasem wzajemnego wzrastania i dzielenia się. Za nami dwa kursy "Filip", czyli rekolekcje ewangelizacyjne. Kolejne w planach. Studenci, którzy poważnie myślą o przyjęciu sakramentu małżeństwa zaproszeni są na przygotowanie do tego JarnoĹ‚tĂłwek 8.jpgwydarzenia w małych grupach. Przy duszpasterstwie działa również wolontariat, w którym obejmujemy naszą pomocą dzieci z ubogich rodzin oraz osoby potrzebujące. Działa świetlica dla dzieci, odwiedzamy osoby starsze, organizujemy paczki i prezenty dla ubogich. Uczymy się miłości i dzielimy się miłością.

 

Naszą "małą tradycją" stają się wiosenne DNI PASCHALNE, czyli święto naszego duszpasterstwa na pamiątkę PASCHY, czyli przejścia Jezusa ze śmierci do życia. Radość z Jego zmartwychwstania chcemy przeżywać przez wspólną zabawę, muzykę, śpiew, obraz oraz piękne słowo. Zachęcamy do wspólnego świętowania!

 
Dzieje się więc wiele. Jednak dzięki Tobie może dziać się jeszcze więcej!!!

 

 

primi sui motori con e-max