2012

Akademickie spotkanie opłatkowe - wtorek

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż! A w naszym duszpasterstwie spotkanie opłatkowe już dzisiaj! Rozpoczynamy o godz. 17.00 przygotowaniem stołów wigilijnych; o 19.00 - Msza święta w int. DAResurrexit, później życzenia, przełamanie się opłatkiem, barszcz i krokiety, makówki, sałatki i inne specjały, wspólne kolędowanie!

Serdecznie zapraszamy! Jeśli to możliwe, przynieś ze sobą coś dobrego na nasz wigilijny stół!

duszpasterze akademiccy

Narciarska zima w D.A.R

Zima zbliża się wielkimi krokami, a z nią także czas na nasze wspólne zimowe wypady w góry. Zapraszamy Was bardzo serdecznie na wspólny wypad na narty

Wyjazd w Alpy
Termin:
08. - 15.02.2012
Koszt: 250 PLN + 250 Euro (obejmuje: transport, wyżywienie, ubezpieczenie, noclegi, karnet na 5 dni)

Zapisy poprzez poniższy formularz

Msza z modlitwą o uzdrowienie

W najbliższą środę 28 listopada wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. 

Studenckie śpiewogranie

Po naszej tradycyjnej poniedziałkowej kolacji, zapraszamy bardzo serdecznie po raz pierwszy na wspólne Śpiewogranie. Piosenka wszelaka przy gitarze (gitarach - jeśli ze sobą je przywieziecie) i innych instrumentach przez studencką brać przyniesionych, doskonałym towarzystwem przyozdobionych.

Zapraszamy

V Wieczór Uwielbienia w Katedrze

W najbliższą niedzielę 28 października, po raz kolejny Parafia Katedralna i Odnowa w Duchu Świętym diecezji opolskiej zapraszają do opolskiej katedry na V Wieczór Uwielbienia! Na rozpoczęcie Roku Wiary chcemy sercami pełnymi wiary stawać przed Bogiem i uwielbiać Go. Jako dzieci Boga, jesteśmy zaproszeni do tego, aby być przy Nim, cieszyć się Nim i chwalić Go! Początek o godz. 19.30, zakończenie o 21.00.

Seminarium Odnowy Wiary - III spotkanie

W Roku Wiary serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ośmiotygodniowym Seminarium Odnowy Wiary, które rozpoczęliśmy przed trzema tygodniami. Kolejne spotkanie już w środę 14 listopada o godz. 20.00, w kaplicy bł. Jana Pawła II, w D.A.R. na Drzymały! 

 

2 w 1: Rekolekcje + Warsztaty

Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne serdecznie zaprasza na 2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje, które odbędą się w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2012 r. w klasztorze oo. dominikanów przy pl. Dominikańskim 2 we Wrocławiu.

 Warsztaty skierowane są do schól i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, kleryków, księży, sióstr zakonnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów.


Studenckie Narty w Alpach 2013

Po raz kolejny chcemy w tym roku wybrać się w studenckim gronie w Alpy na narciarski obóz formacyjny w czasie ferii zimowych. Nasza chata w St. Sigmunt in Sellrain w Tyrolu już na nas czeka w dniach 8. - 15.02.2012. (czyli w czasie zimowych ferii na Politechnice Opolskiej). 

Koszt wyjazdu to 250 PLN + 250 Euro i obejmuje: transport, wyżywienie i zakwaterowanie, ubezpieczenie (80 Euro), karnet na 6 dni (172 Euro, karnet 5 dniowy kosztuje 147 Euro)

 

Poniżej można obejrzeć relację z zeszłorocznego wyjazdu:

 

Zapisy do 20 grudnia 2012 po wypełnieniu poniższego formularza.

Audiofeels - koncert na dobry początek

17 października o godz. 20.00 zapraszamy na Charytatywny Koncert na dobry początek. Gościć będziemy zespół Audiofeels, którego za bardzo nie trzeba chyba nikomu przedstawiać (jeśli ktoś by jednak nie wiedział o co chodzi... to poniżej krótki filmik).

W tym roku koncert ma charakter charytatywny, bo całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na budujący się kościół na opolskim osiedlu Chabry. 

Cegiełki wstępu w cenie 10 zł (studenci) i 15 zł (niestudenci) do nabycia w Duszpasterstwie, na portierni Wydziału Teologicznego U.O i w par. św. Karola Boromeusza w Opolu. W czasie koncertu odbędzie się również licytacja koszulek z autografami Kuby Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo.

- Zapraszamy - 

 

 

 

Zmiany, zmiany, zmiany...

Bardzo cieszymy się, że możemy poinformować, iż od października 2012 do "ekipy" duszpasterskiej naszego Duszpasterstwa dołączy s. Dolores Dorota Zok.

Siostra Dolores pochodzi z Olesna, w 1983 roku wstąpiła do Zgromadzenia Misyjnego Sióstr Służebnic Ducha Świętego.
 Na misjach w Afryce była od 1993 r. Najpierw pracowała wśród trędowatych w Angoli. Od 2002 mieszkała w Republice Południowej Afryki, gdzie założyła nową placówkę misyjną i wraz z siostrami z Indii, Argentyny i Indonezji pracowała w klinice świętego Józefa zajmującej się chorymi na AIDS.

Od pewnego czasu pisze krótkie felietony publikowane w Gościu Niedzielnym

Serdecznie witamy Siostrę w naszej wspólnocie, życzymy wielu łask Bożych i wiele radości w pracy z opolskimi studentami!

Premiera płyty z tegorocznego Koncertu Uwielbienia

Bardzo się cieszymy, że możemy zaprosić wszystkich przyjaciół DARu premierowy koncert płyty CD pt. Podnieście głowy, nabierzcie Ducha!

Płyta jest zapisem tegorocznego Koncertu Uwielbienia, który odbył się w Uroczystość Bożego Ciała w Opolu. 

Koncert odbędzie się w ramach XXI festiwalu piosenki religijnej - Spotkałem Pana, 21.09.2012 na Zamku Piastowskim w Raciborzu o godz. 19.00.

Patronami medialnymi płyty są:

Gość Niedzielny, Miesięcznik "W Drodze", Radio Plus Opole 107,9 FM, Radio Emaus, Radio CCM, Radio Wnet, Radio Niepokalanów, Radio Głos, portal ludzi wierzących Nasza-Wiara.pl, Portal RodzinaGospel.pl, sklep internetowy Chrześcijańskie granie i inni...

 

{audio width:400;autostart:yes;loop:no;leftbg:F4A460;rightbg:8B4513}Spotkałem Pana 2012|Festiwal|http://www.nspjraciborz.pl/radio/SpotkalemPana.mp3;{/audio} 

 

Krótkie świadectwo z Woodstock'u

Nikogo się nie skreśla!

Nie zaczyna się zdania od „więc”, ale... tak więc Agnieszka wróciła z Przystanku Jezus na Woodstocku. I bez przerwy o tym opowiada :D O Kongresie poprzedzającym przystanek, o Woodstocku, o ludziach, a przede wszystkim o niesamowitym działaniu Boga. Działaniu, którego wcześniej, aż tak bardzo nie dostrzegała lub nie chciała dostrzec. Bóg działa TERAZ, nie tylko wczoraj, nie jutro ale TERAZ-CIĄGLE. Niepojęte! 

A my… żyjemy tak, jakbyśmy Boga nie potrzebowali. Polegamy wyłącznie na własnych siłach, sądząc, że wszystko zależy od nas. Owszem wiele zależy od nas, ale o ile łatwiej jest oprzeć się na kimś, kto kocha nas bezgranicznie? 

Ewangelizacja na Woodstock'u!

Przystanek Jezus na Woodstock'u zakończył się! Dziękuję wszystkim, z którymi wspólnie spędziłem ostatni tydzień. Kongres Nowej Ewangelizacji i Przystanek Jezus to doświadczenie żywego Kościoła; słuchanie Słowa Bożego i wspólne uwielbianie Boga; niedokończone rozmowy; nowe znajomości; pole namiotowe z wojskową kuchnią, itd.

Serdecznie zapraszam do zerknięcia na Pola Woodstock'owe i posłuchania tego, co działo się na scenie Przystanku Jezus (świetne zdjęcia i relacje video). W poniedziałkowy wieczór był z nami nasz Biskup, ks. Andrzej Czaja.

Więcej na: http://www.przystanekjezus.pl/

Co z tym doświadczeniem zrobić? Czy było ono jedynie na tamten czas? A może jesteśmy zaproszeni do ewangelizacji Opola?

ks. Gienek

 

Przystanek Jezus już trwa!

Tegoroczny Przystanek Jezus połączony jest z I Ogólnopolskim Kongresem Nowej Ewangelizacji! Zachęcam do towarzyszenia wszystkim uczestnikom PJ poprzez modlitwę w intencji tego dzieła, a także oglądając relacje z Namiotu Kongresowego oraz pól Woodstock’owych.

Chciałbyś tam być, ale nie możesz? Możesz nas zobaczyć, możesz nas posłuchać, możesz dołączyć do grona DUCHOWYCH PRZYSTANKOWICZOW! Nie zwlekaj!

Zapraszamy na stronę PJ! Tam znajdziesz wszystko o czym mowa wyżej! 

(zapraszają ci, którzy tam są)

Msza z modlitwą o uzdrowienie - 25 lipca

 

W środę 25 lipca wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. 

Koncert Uwielbienia 2012

Zapraszamy do galerii zdjęć z tegorocznego Koncertu Uwielbienia, który odbył się w wieczór Uroczystości Bożego Ciała w Opolu

{pgslideshow id=37|width=580|height=450|delay=3000|image=L|pgslink=1|imageordering=9}

Kurs Pierwszej Pomocy - poniedziałek

Jutro, tj. w poniedziałek o 20.00 (po wieczornej Mszy) w kawiarence DA odbędzie się kurs Pierwszej Pomocy, który poprowadzą studenci naszego DA, którzy studiują ratownictwo, pielęgniarstwo oraz wychowanie fizyczne. Wakacje tuż tuż, więc i okazji do pomocy może być więcej niż zwykle. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!

 

Spotkanie Ruchu Czystych Serc - piątek

W najbliższy piątek wspólnota Ruchu Czystych Serc zaprasza do DA Resurrexit przy ul. Drzymały 1 na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie formacyjne. Rozpocznie się ono o godz. 17.30 wspólną Mszą św. w kaplicy Jana Pawła II, a później "coś dla ciała i dla ducha".

Zaproś swoich przyjaciół i przyjdźcie razem!

Msza z modlitwą o uzdrowienie

W środę30 maja wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. 

Spróbuj swoich sił i zostań liderem SP

Wojewódzki koordynator akcji Szlachetna Paczka, informuje za naszym pośrednictwem, że trwa rekrutacja liderów SP, których zadaniem jest zarządzanie zespołem wolontariuszy pomagających konkretnym rodzinom (szczegóły na plakacie!). Gorąco polecamy tę akcję. Osoby zainteresowane takim szkoleniem i podjęciem się liderowania grupie wolontariuszy mogą zarejestrować się na stronie www.superw.pl

Ruch Czystych Serc RCS - piątek!

W najbliższy piątek serdecznie zapraszamy na spotkanie młode dziewczyny i młodych mężczyzn, którzy chcą przyjrzeć się sobie samym w świetle Bożego słowa i Bożych natchnień. Rozpoczniemy wspólną Eucharystią o godz. 17.30, a po niej spotkanie przy stole (herbatka, ciasto, a przede wszystkim spotkanie ze sobą nawzajem.

Najbliższy piątek, godz. 17.30!

Seminarium Odnowy Wiary - VIII spotkanie

Już dzisiaj, tzn. w środę kolejne spotkanie formacyjne Seminarium Odnowy Wiary. Rozpocznie się w kaplicy bł. Jana Pawła II w DA na Drzymały o godz. 20.00 konferencją wprowadzającą w modlitwę o odnowienie darów Ducha Świętego (o wylanie Ducha Świętego), po czym nastąpi modlitwa w małych grupach! 

O godz. 19.00 zapraszamy na Eucharystię!

Majówka 2012

Wraz z ekipą studencką wyjeżdżamy w poniedziałkowy poranek w Bieszczady na majowe wędrowanie, no a wszystkim przyjaciołom D.A.R. życzymy również pięknego czasu wypoczynku. 

Odpoczywajcie bezpiecznie i do zobaczenia już wkrótce.

Ekipa D.A.R.

Warsztaty Uwielbienia II - 28 kwietnia

Jeszcze jutro można dołączyć do ekipy chórzystów przygotowujących się do występu w czasie Koncertu Uwielbienia, który odbędzie się w wieczór uroczystości Bożego Ciała - 7.06 - w Opolu.

Warsztaty (II) odbędą się już jutro (w sobotę 28 kwietnia), w siedzibie D.A. Resurrexit przy ul. Drzymały 1. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.koncertuwielbienia.pl a także tutaj: Warsztaty Uwielbienia 2012 

Szczególnie poszukiwani są głosy męskie. Panowie! nie bać się! zapraszamy serdecznie do wspólnego uwielbienia!

 

Wakacje 2012 z D.A.R.

Podobnie jak w roku ubiegłym proponujemy wspólne spędzenie czasu wakacji. Choć do lata jeszcze daleko, ale już dziś warto zaplanować sobie czas, no i zacząć zbierać fundusze.

1) Spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni

termin: 8 - 14.07.2012

koszt: 220 PLN + 50 PLN (transport)

2) Wyjazd w Alpy austriackie

termin: 26.08 - 01.09.2012

koszt: 250 PLN + 90 Euro

Osoby biorące czynny udział w życiu D.A.R są zwolnione z opłaty za transport (Kajaki - 50 zł, Alpy - 100 zł).

Zapisy poprzez poniższe formularze elektroniczne przedłużone do 10.06.2012