2015

Wigilia w DARze

 

Już w najbliższy czwartek (17.12.2015) zapraszamy na naszą "wigilię" - spotkanie opłatkowe. O godz. 19.00 - Msza św., a po niej spotkanie przy stole, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd...

Żeby usprawnić przygotowania, prosimy o ile to tylko możliwe o zapisanie się przez poniższy formularz (do środy) - będzie to dla nas wielka pomoc!
http://goo.gl/forms/hpG1PSzrTl
Zapraszamy i dziękujemy!

 
 
 

Nowy duszpasterz w DARze

Adwentem zaczynamy nowy rok liturgiczny, a wraz z adwentemdo duszpasterskiego team'u DARu dołącza nowy Duszpasterz, który zastąpi ks. Gienka. Jest to ks. Jerzy Niedzielski, kapłan diecezji opolskiej, który przez ponad 20 lat pracował jako kapelan żołnierzy RP, posługując im w kraju jak również w czasie ich zagranicznych misji w Iraku, Afganistanie... 

Ks. Jerzemu życzymy mocy Ducha Bożego w pracy wśród opolskich studentów. 

Już 10 grudnia zapraszamy na Czwartkowy Otwieracz z ks. Jurkiem. Będzie się wiele działo... poniżej mała zajawka spotkania

DAR w drodze na ŚDM

24. listopada po wieczornej Mszy św. spotkaliśmy się w ramach naszych przygotowań do wyjazdu na ŚDM Kraków 2016. Najpierw w małych grupach, a potem razem rozmawialiśmy o pierwszym punkcie orędzia Papieża Franciszka na ŚDM w Krakowie. Było więc sporo dyskusji o tym, czym jest Jubileusz? Jak go świętujemy? Jak świętowanie jubileuszu może być pomocne w konkretnym byciu znakiem Bożej Miłości i Miłosierdzia w świecie. 

Dużo pięknych myśli i wniosków. Obok mapa słów z tego pierwszego punktu orędzia, a w naszej galerii kilka zdjęć ze spotkania.

 

 
 

Roraty w DARze

Co?

Akademickie Roraty

Gdzie?

Kaplica DAR (ul. Drzymały 1, wejście za kościołem)

Kiedy?

od 30 listopada do 22 grudnia (z wyjątkiem czasu rekolekcji), od poniedziałku do piątku

O której?

z samego rana, bo już o godz. 6.30

Coś jeszcze?

Po Mszy św. -  wspólne, studenckie śniadanie.

 

Remontowy Audiobook już jest

Miło nam poinformować, że nakładem naszego Duszpasterstwa i opolskiego Wydawnictwa i Drukarni św. Krzyża ukazał się Audiobook z zapisem zeszłorocznych rekolekcji dla małżeństw "Remont Małżeński". Rekolekcje poprowadził ks. Piotr Morciniec.

Płyta w formacie mp3 jest do nabycia w sklepie wydawnictwa św. przy ul. Katedralnej, a także przez internet na www.wydawnictwo.opole.pl 

Płytę będzie można również nabyć na Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie 25.11, a także oczywiście na zbliżającym się tegorocznym Remoncie i w naszym Duszpasterstwie.
Gorąco polecamy: dla siebie, dla znajomych, dla przyjaciół... Doskonała propozycja na prezent. 

 

Jesienne wędrowanie

Tegoroczne Jesienne wędrowanie już za nami. Było jak w filmach z Bolywoodu: bajecznie, czasem słońce czasem deszcz, a to wszystko w przepięknych okolicznościach Beskidu Śląskiego i okolic Wisły.
Pierwszego dnia wybraliśmy się na Stożek Wielki, z którego zeszliśmy do przełęczy Kubalonka. Troszkę nas zmoczyło, ale humory dopisywały.
W niedzielę zaś po porannej Mszy św. wybraliśmy się na Trzy Kopce Wiślańskie. Przepiękna, słoneczna pogoda pozwoliła zobaczyć jesienne Beskidy w niesamowitych barwach. Była herbatka w Telesforówce, przedzieranie się przez las i mnóstwo śmiechu.

Zdjęcia z naszego wyjazdu można zobaczyć tutaj. Kolejne już wkrótce

Pierwsze kroki za nami

Można powiedzieć, że rozpoczęliśmy "z przytupem" kolejną edycję DARowego Kursu Tańca, czyli Studenckich Pląsów.
Było sporo śmiechu i zabawy, no a do tego jeszcze pierwsze taneczne kroki...

W naszej galerii można znaleźć kilkanaście zdjęć z pierwszego spotkania. Następne spotkanie już 18 listopada.

Z Rybnika do Santiago de Compostela... na piechotę

Czy wyobrażasz sobie przejść na piechotę prawie 4000 km w 110 dni. Pewnego dnia wyjść ze swojego rodzinnego domu, przejść przez prawie całą Europę i dotrzeć pieszo na jej krańce?

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z Piotrem Bogdanowiczem (gwaltownik.pl), który właśnie w ten sposób dotarł z Rybnika, aż do Santiago de Compostela. 

O pielgrzymce "jakiej świat nie widział" i z pewnością o wielu innych jeszcze sprawach będzie można porozmawiać w czasie naszego spotkania w DARze w czwartek 12 listopada w ramach naszego "Czwartkowego Otwieracza" czyli studenckiej kolacji o godz. 20.00
Wcześniej zapraszamy na Mszę św (godz.19.00), Różaniec w int. DAR i studentów (18.30), Adorację (18.00).

Tego wieczoru po prostu nie może Cię zabraknąć!

 

Kurs Nowe Życie

23 i 24 października zaprosiliśmy opolską Szkołę Nowej Ewangelizacji do poprowadzenia dla nas Kursu Nowe Życie. Bardzo intensywny czas przepowiadania Ewangelii i Bożego działania w naszych sercach. W albumie kilkanaście zdjęć, zaledwie zajawka tego, co się działo w tym czasie.
Dziękujemy Tym wszystkim, którzy nas prowadzili w tym czasie, ale także Tym, którzy ten czas razem z nami przeżyli... Kilkanaście zdjęć można obejrzeć w naszej galerii, resztę trzeba samemu przeżyć :D

Filmową relację z Kursu znajdziecie poniżej

Odpust w DARze i pożegnanie ks. Eugeniusza

22 października, we wspomnienie św. Jana Pawła II, kaplica DARu wypełniła się po brzegi i jeszcze bardziej. Powód tak licznego zgromadzenia studentów i nie tylko był dwojaki: po pierwsze odpust ku czci św. Patrona, po drugie okazja do podziękowania za pięć lat posługi w DARze ks. Eugeniusza. Od 1 listopada obejmuje on bowiem urząd proboszcza w podopolskim Winowie. 

Była więc wspólna Eucharystia, w czasie której kazanie wygłosił ks. Gienek, a po niej wszyscy zgromadziliśmy się w głównej sali, odśpiewaliśmy "Będę śpiewał Tobie...", dziewczyny w imieniu nas Wszystkich ofiarowały prezent dla nowego winowskiego proboszcza. Następnie zasiedliśmy do obficie zastawionego stołu... wiele rozmów, śmiechu, a na koniec jeszcze "sesja fotograficzna" z parasolkami :D Fotorelacje możecie obejrzeć już w naszej galerii

 

W drodze na ŚDM w Krakowie

Już 20 października zapraszamy na wieczorne spotkanie tych wszystkich, którzy chcą:

  • razem z nami pojechać do Krakowa na ŚDM 2016
  • pomóc w przygotowaniach wydarzeń diecezjalnych w ramach tzw. Dni w Diecezjach
  • włączyć się w pracę Wolontariatu językowego

Spotkanie odbędzie się w sali DARu, we wtorek 20 października o godz. 20.00. Kto może, zapraszamy już wcześniej na Eucharystię (o godz. 19.00). Od 18.00 - Adoracja i okazja do spowiedzi, 18.30 - Różaniec w int. studentów.

 

Studenckie Pląsy czyli Kurs tańca towarzyskiego w DARze

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasz DArowy kurs tańca towarzyskiego. Każdy, kto chce się nauczyć tańczyć albo po prostu szuka sposobu na to, aby przyjemnie i pożytecznie wykorzystać wolny czas powinien do nas zaglądnąć.

Zajęcia pod okiem doświadczonego trenera tańca towarzyskiego p. Dariusza Rosiaka rozpoczniemy już 4 listopada i potrwają one aż do końca stycznia. W sumie 8 spotkań po 1,5 godz.

Karnet na całość kursu kosztuje 50zł/os (8 spotkań).

Zapisy do 31.10.2015
Uwaga! W tym ostatnim tygodniu przyjmujemy zapisy wyłącznie PANÓW, ewentualnie PAR.

Nie ma obowiązku posiadania partnera, można przyjść samemu/samej, a każdy taniec zatańczy się z kim innym.

Tańczymy dla Akademii Przyszłości w Opolu

Tak jak poprzednim razem, tak i w tym roku nasz kurs ma też wymiar charytatywny. Cały dochód z (oczywiście po odjęciu wszelkich związanych z kursem kosztów) z przeznaczany jest na cele charytatywne i chcemy przekazać go na poczet Akademii Przyszłości w Opolu. Akademia Przyszłości, to najprościej mówiąc konkretna pomoc, dla konkretnych dzieci z naszego miasta. 

O szczegółach projektu Akademia Przyszłości dowiesz się tutaj: akademiaprzyszlosci.org.pl

Terminy spotkań

Spotkania odbywać się będą w następujących dniach:

4.11.2015 | 18.11.2015 | 25.11.2015 | 2.12.2015 | 16.12.2015 | 13.01.2016 | 20.01.2016 | 27.01.2016

Formularz zapisów znajdziesz poniżej 

Studenci na nartach - zima 2016

Choć dopiero rozpoczynamy nowy rok akademicki i wiele wrażeń związanych z pierwszym semestrem nauki przed nami, to jednak już teraz myślimy o zimowym wypoczynku.

Podobnie jak w latach ubiegłych, proponujemy Wam dwa wspólne wyjazdy na narty.

I. "Zanim dopadnie nas SESJA..." Białka Tatrzańska, 8. - 10.01.2016

Pierwsza propozycja, to wyjazd na narciarski weekend do Białki Tatrzańskiej, a dokładniej do pobliskiego Dursztyna (tam będziemy nocować).
Wyjazd ten kierujemy przede wszystkim do tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z nartami, choć oczywiście nie tylko (każdy jest zaproszony).

Nowicjuszom zapewniamy 4 godziny nauki jazdy z instruktorem (każdego dnia 2 godziny).
Jeśli zaś nie masz własnych nart, butów - zapewniamy sprzęt z wypożyczalni.

Koszt wyjazdu to 180 PLN (transport, zakwaterowanie, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu) + koszt karnetu (max. ok. 200 zł - przy zakupie karnetu całodniowego - być może uda się wynegocjować jakąś zniżkę)

II. "Bo po SESJI trzeba wypocząć..." Alpy Austriackie, 13 - 19.02.2016

Dla tych, którzy już rozkochali się w białym szaleństwie, proponujemy wspólny wyjazd w okolice Innsbrucka (Austria).
Koszt wyjazdu: 250 PLN + 240 Euro
Koszty obejmują: Przejazd i zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), Ubezpieczenie KL i NNW, karnet narciarski na 5 dni. 

Tym, którzy nie posiadają własnego sprzętu, polecamy wypożyczalnię nart Kasper.Ski serwis w Opolu przy ul. Oleskiej. Wasze narty/snowboard już tam na Was czekają. 

W naszej Galerii możesz obejrzeć fotorelacje z lat ubiegłych, a poniżej, wypełniając odpowiedni formularz, zapisać się na wyjazd.
Zapraszamy!

{nomultithumb}

Alpejskie Wędrówki z DARem

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy serdecznie na studencki wyjazd w austriackie Alpy. W sposób szczególny zapraszamy tych wszystkich, którzy rozpoczynają w tym roku studia w Opolu, ale oczywiście mile widziani są również studenci i absolwenci. Wspólny wyjazd to doskonała okazja nie tylko do przeżycia wspaniałem górskiej przygody, ale również do bliższego poznania się i dobrego wkroczenia w nową studencką rzeczywistość. 

Gdzie? St. Sigmund in Sellrain / Austria / Tyrol

Kiedy? 5 - 12.09.2015

Za ile? 250 zł + 80 Euro (koszty obejmują: przejazd, koszt noclegów, wyżwienie, ubezpieczenie turystyczne)

Dla kogo? Tegoroczni maturzyści, studenci i absolwenci.

Jak się zapisać? Należy DOKŁADNIE wypełnić poniższy formularz. Potwierdzeniem zapisu będzie wyświetlenie strony z dodatkowymi informacjami na temat wyjazdu, a także otrzymania mailowego potwierdzenia zapisu.

Do kiedy trzeba się zapisać: Zapisy trwają do 20 sierpnia 2015.

W razie kłopotów z formularzem i innych pytań należy pisać na adres: d.a.resurexit@gmail.com

{nomultithumb}

Na szybko w Tatry

Zapraszamy na kilkudniowy wypad do Zakopanego. Wyjeżdżamy 26.07 (niedziela) wieczorem, wracamy 30.07
Tak więc jeśli tylko pogoda pozwoli - trzy dni górskich wędrówek po tatrzańskich szlakach.
Koszt wyjazdu - 150 zł.
Zapisy wyłącznie poprzez wypełnienie poniższego formularza

Coś się kończy, ale coś także zaczyna

Tak bardzo skrótowo wyglądał mijający rok w DARze. Na zdjęciach brakuje tego co najpiękniejsze i najważniejsze - codziennej adoracji Pana Jezusa i Eucharystii, wspólnego rozważania Słowa, wielu wspólnie spędzonych chwil... dobrych i trudnych. Staramy się, by DAR był przede wszystkim Waszym miejscem, gdzie możecie zaczerpnąć czegoś więcej. 

Przy końcu kolejnego roku formacyjnego, dziękujemy za wszelkie Wasze zaangażowania w codzienne funkcjonowanie DARu. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Was w nowym roku akademickim i wszyscy obDARujemy siebie nawzajem czymś jeszcze więcej.

Dobrze zdanej sesji i pięknych wakacji Wam życzymy. 

s. Dolores
ks. Gienek
ks. Marcin

 
 

Koncert Uwielbienia Opole 2015 - video

Minął już prawie tydzień od Koncertu Uwielbienia. Wiele już o nim powiedziano i wielu opublikowano zdjęć i relacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy to wydarzenie tworzyli: tym, którzy byli na scenie; tym, którzy przyszli lub przyjechali i byli pod sceną; tym, którzy byli "obsługą" warsztatów; tym, którzy okazali się być dobrodziejami (sponsorami) tego dzieła; tym, którzy obsługiwali sam koncert i tym, którzy byli z nami duchowo!

Zapraszamy do obejrzenia koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=44DxKd_FaiM

Bogu niech będą dzięki! Bogu niech będą dźwięki!

 

Kompania Braci 2015 - Rzeka Drawa

Kompania Braci wyrusza kolejny raz "do boju". Po Brdzie, Wdzie, Gwdzie, Piławie, Dobrzycy w tym roku wyruszamy na Drawę. Szczegóły jeszcze wymagają dopracowania, ale zapisy już możemy zacząć.

W kilku słowach:

Dla kogo? Dla akademickiej (i licealnej) męskiej części społeczeństwa. 
Kiedy? 1 - 7.08.2015
Gdzie? Pojezierze drawskie - rzeka Dobrzyca
Za ile? 350 PLN

Co jest potrzebne?

Otwarte serce na Boże działanie, gotowość do przeżycia przygody, chęć do budowania wspólnoty, zapał do pracy
Przydatne również będą śpiwór i karimata, namiot również wskazany.

Jak się zapisać?

Trzeba dokładnie wypełnić poniższy formularz. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie wiadomości e-mail, z dalszymi informacjami nt. spływu.  {nomultithumb}

Majówka z DARem - Zakopane 2015

{nomultithumb}

Tradycyjnie zapraszamy Was na wspólne majowe wędrówki górskie... W tym roku nasze busy pomkną do Zakopanego, a tam już mamy nadzieję piękna pogoda i piękne Tatry.
Wyjeżdżamy 30.04 wieczorem, powrót 3.05 po południu.
Koszt wyjazdu to 120 zł/os
Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 19.04.2015

Zapraszamy serdecznie

Zgłaszamy się wypełniając poniższy formularz!

Msza w int. + Zbigniewa Cytryckiego (Taty ks. Marcina) - czwartek g. 19.00

Wielkanocny Wtorek to był dzień pogrzebu Taty ks. Marcina, śp. Zbigniewa Cytryckiego. Do parafialnego kościoła w Oleśnie przyjechało bardzo wielu przyjaciół ks. Marcina i całej Jego Rodziny. Grupa dwudziestu osób naszego DAR-u była tam również. W najbliższy czwartek (9 kwietnia), na godz. 19.00, zapraszamy do naszej kaplicy, na Drzymały, na Mszę św. w int. śp. Zbigniewa Cytryckiego, aby podziękować Bogu za Jego życie i modlić się za całą rodzinę ks. Marcina. A później spotkanie przy stole.

serdecznie zapraszamy studentów i przyjaciół ks. Marcina

Resurrexit - umacniajcie serca wasze

Umacniajcie serca wasze! Tak zatytułował kilka tygodni temu orędzie na Wielki Post papież Franciszek! Tymi słowami warto również rozpocząć Triduum Paschalne i świętować Wielkie Dni! Niech święta liturgia, a także parafialne i rodzinne spotkania, będą doświadczeniem umocnienia naszych serc! Niech sam Zmartwychwstały Pan umacnia nas we wierze, nadziei i miłości. Jezus umarł i zmartwychwstał. On zwyciężył śmierć, piekło i szatana. Niech będzie naszym umocnieniem i siłą. Resurrexit!

duszpasterze akademiccy

Spotkanie RCS - piątek 24 kwietnia

Najbliższe spotkanie RCS odbędzie się już w piątek wielkanocny 24.04.2015 o godzinie 18.00. Jak zwykle rozpoczniemy Mszą Świętą, a po niej zapraszamy na spotkanie formacyjne. Potem zapraszamy również na herbatkę i małe „conieco”.

Animatorzy RCS

Wieczór Uwielbienia - niedziela 15 lutego

Parafia Przemienienia Pańskiego oraz wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają w najbliższą niedzielę (15 lutego) do kościoła Przemienienia Pańskiego w Opolu na kolejny Wieczór Uwielbienia! Uwielbiać Boga, to patrzeć na Jezusa i śpiewać o tym kim jest i co uczynił!

Początek o godz. 19.30, zakończenie ok. 21.00!

Zapraszamy

 

Dla tych, którzy w czasie ferii zostają w Opolu (9-13 lutego)

Mimo ferii, również w DA, wielu studentów zostaje w Opolu! Od poniedziałku do czwartku o godz. 19.00 w naszej kaplicy będą Msze święte akademickie, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

W poniedziałek po Mszy św., czyli o 20.00, rozpocznie się spotkanie modlitewne akademickiej Odnowy w Duchu Świętym (uwielbienie, katecheza, prośba o Ducha Świętego…).

W piątek, o godz. 18.00 Msza święta i spotkanie formacyjne Ruchu Czystych Serc. Tym razem tematem spotkania będzie „Piękno sakramentu pokuty i pojednania”.

Serdecznie zapraszamy!

Ferie zimowe DARu

Mamy nadzieję, że zdecydowana większość z Was sesję zaliczyła pozytywnie. W końcu więc macie upragnione ferie... także w D.A.Rze. Ogłaszamy więc przerwę ferio-zimową aż do środy 18.02.2015.

Jednodniowy wypad na narty!

Proponujemy Wam także jednodniowy wypad na narty w poniedziałek 16.02.2015 lub w wtorek 17.02.2015. Zapisy poprzez poniższy formularz do 13.02.2015. Koszty wyjazdu to 40 zł za transport.

Zapraszamy!

Formularz znajdziesz poniżej! 

Kurs chodzenia po wodzie - 6-8 marca w Głuchołazach

Teraz sesja, za chwilkę początek II semestru, później akademickie rekolekcje wielkopostne w naszym duszpasterstwie, a potem… w dniach 6-8 marca Ruch Czystych Serc w Opolu zaprasza studentów do Głuchołaz, do ośrodka Skowronek www.skowronek.info.pl na weekend integracyjno-rekolekcyjny!

Tematem tego weekendowego spotkania będzie: Kurs chodzenia po wodzie. Co kryje pod tym hasłem? Najkrócej i najogólniej: wezwanie do ewangelizacji! Zapisz się i wybierz razem z nami. Spotkanie rozpocznie się w piątek o 18.00, a zakończy w niedzielę o 14.00. Koszt wyjazdu 110 złotych. Szczegółowe informacje i zapisy u Marka, pod adresem: marek.baron3@wp.pl

 
 

Msza z modlitwą o uzdrowienie - 28.01.2015

W najbliższą środę (28 stycznia) wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. godz. 21.00. 

 

Dla narzeczonych i małżonków: Remont...

Wszystkich studentów, którzy są narzeczonymi lub też żyją już małżeństwie, zapraszamy na czwarte opolskie spotkania rekolekcyjne: Remont Małżeński, które rozpoczną się w piątek 30 listopada o godz. 20.00 w kościele na Drzymały. Rekolekcje poprowadzą Ewelina i Robert Olender. Tematyka spotkań rekolekcyjnych: Odpowiedzialność za życie i wiarę!

Zapraszamy: piątek (20.00), sobota (18.00), niedziela (9.30)

wiecej info na: http://remontmalzenski.pl/