2013

Uroczystość Narodzenia Pańskiego 2013

Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:

Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec,
Książę Pokoju
(Iz 9,5)

 

Jak przed wiekami w Betlejemskiej Grocie, tak i dziś ta obietnica złożona przez Boga Ojca w Starym Testamencie wypełnia się w Jego Jednorodzonym Synu. Czasem na spełnienie tych Bożych obietnic trzeba nam długo czekać, czasem spełniają się inaczej niż się spodziewamy, ale jedno jest pewne: Bóg jest wierny danym obietnicom.

Niech Święta Narodzenia Pańskiego będą dla Was i dla Waszych rodzin i przyjaciół źródłem nowej nadziei, światłem w ciemnościach i szarościach dnia codziennego.

Bożego błogosławieństwa Wam z serca życzymy

s. Dolores
ks. Gienek
ks. Marcin
Studenci D.A. Resurrexit

Remont Małżeński 2013

Remont Małżeński to Adwentowe Rekolekcje dla małżonków i narzeczonych, które od kilku lat odbywają się w Opolu. W tym roku po raz pierwszy zaistniała techniczna możliwość ich transmitowania przez internet. Zapraszamy, bo warto :D

Transmisje z soboty (godz. 18.00) i niedzieli (godz. 10.00) po kliknięciu przycisku CZYTAJ WIĘCEJ

Transmisja LIVE Adwentowych Rekolekcji dla Małżeństw
Remont Małżeński 2013

Dzień 1

Wtorkowe Tańce 2013/2014 już ruszyły!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasz DArowy kurs tańca towarzyskiego. Każdy, kto chce się nauczyć tańczyć albo po prostu szuka sposobu na to, aby przyjemnie i pożytecznie wykorzystać wolny czas powinien do nas zaglądnąć.

Zajęcia pod okiem doświadczonego trenera tańca towarzyskiego rozpoczniemy już 3 grudnia i potrwają one aż do wtorku przed środą popielcową. W sumie 8 spotkań po 1,5 godz.

Karnet na całość kursu kosztuje 50zł/os (8 spotkań). 

Nie ma obowiązku posiadania partnera, można przyjść samemu/samej, a każdy taniec zatańczy się z kim innym.

Cały dochód (oczywiście po odjęciu wszelkich związanych z kursem kosztów) z tego kursu przeznaczany jest na cele charytatywne i chcemy przekazać go na poczet Akademii Przyszłości.

Spotkania odbywać się będą w następujących dniach:

3.12.13 | 17.12.13 | 7.01.14 | 21.01.14 | 28.01.14 | 18.02.14 | 25.02.14 | 04.03.14

Formularz zapisów znajdziesz poniżej

Wyjazd integracyjny do Szklarskiej Poręby

Troszkę później niż to bywało w latach ubiegłych, ale nie mniej serdecznie zapraszamy na wspólny jesienny wyjazd integracyjny. Tym razem wybieramy się do Szklarskiej Poręby na długi listopadowy weekend: od 8 do 11 listopada 2013.

W czasie wyjazdu tradycyjnie planujemy wspólne wędrówki po górach, spotkania przy stole, gry planszowe, wieczorne zabawy wszelakiego rodzaju... naprawdę warto.

Koszt wyjazdu to 120 zł/os.

MIEJSC BRAK - osoby zapisujące się po 3 listopada zostają wpisane na listę rezerwową

Narciarska zima 2014 w D.A.Rze

Zima zbliża się wielkimi krokami, a z nią także czas na nasze wspólne zimowe wypady w góry. Podobnie jak w latach ubiegłych proponujemy Wam dwa wyjazdy na narty.

I. Narciochy, czyli pierwsze kroki na nartach i nie tylko.

Pierwszy wyjazd, przeznaczony dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, albo chcą doskonalić swoje umiejętności. Podobnie jak w roku ubiegłym planujemy wynajęcie instruktora nauki jazdy, który będzie uczył grupę nowicjuszy. Pozostali oczywiście mogą w tym czasie szusować po stokach Nowej Osady w Wiśle. Na miejscu także będzie możliwość wypożyczenia sprzętu narciaraskiego.

Termin: 10 - 12.01.2014
Koszt: 160 PLN + koszt karnetu

II. Tydzień w Alpach Austriackich

Po raz trzeci wyruszamy w zimie do przepięknie położonego St. Sigmund in Sellrain, niedaleko Innsbrucka gdzie będzie nasza narciarska baza wypadowa. Tak jak w latach ubiegłych szusować będziemy w najwyżej położonym w Austrii ośrodku narciarskim Kuhtai (2020 m.n.p.m). W zależności od możliwości finansowych i formy fizycznej można wykupić sobie karnet na kilka dni lub też np. na popołudnie. Dokładne ceny karnetów i informacje o ośrodku można znaleźć tutaj

Termin: 07. - 14.02.2014 (ferie zimowe na Politechnice Opolskiej)
Koszt: 280 PLN + 90 Euro (obejmuje: transport, wyżywienie, ubezpieczenie, noclegi) + koszt karnetu narciarskiego (info o cenach w linku wyżej)

Zapisy poprzez odpowiedni formularz

Zapisy zakończone (16.01) - osoby zapisujące się po tym terminie zostają wpisane na listę rezerwową. Prosimy także o kontakt na d.a.resurrexit@gmail.com

Akademia Przyszłości w D.A.Rze

W tym roku startuje w Opolu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.
Jest to program Stowarzyszenia WIOSNA, znanego już w Opolu z projektu SZLACHETNA PACZKA, który nie jest obcy również studentom DARu.
AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI uczy młodych ludzi wygrywać - teraz w szkole, później w życiu.
Działania skierowane są do dzieci mających długotrwałe niepowodzenia szkolne, nieadekwatną samoocenę oraz pochodzących z rodzin o trudnej sytuacji materialnej.AKADEMIA nie może funkcjonować bez wolontariuszy.

Główne działania programu to cotygodniowe spotkania ucznia z tutorem wolontariuszem (przeszkolonym przez AKADEMIĘ), które odbywają się na terenie szkoły. Tutor pomaga dziecku z jednego przedmiotu oraz po każdym spotkaniu wpisuje jeden sukces ucznia do jego indeksu sukcesów.
Jeżeli chcesz zrobić coś dobrego dla innych, pomóc konkretnemu dziecku uwierzyć we własne możliwości i odnosić sukcesy, zapraszamy na zostantutorem.pl. Znajdziesz tam więcej informacji na temat AKADEMII PRZYSZŁOŚCI, zakresu zadań tutora oraz procesu rekrutacji.

 

Zobacz krótki film o AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

„Savoir-vivre na co dzień i w pracy”

Wtorkowe warsztaty w D.A.Rze

Na studiach poznajemy różne pojęcia z zakresu ekonomii, filozofii, języków obcych. Studenci i studentki politechniki poznają tajniki budowy maszyn, zarządzania produkcją i logistyki. Zdobywamy całe mnóstwo wiedzy z wielu różnych dziedzin.

Są jednak w życiu takie sytuacje, w których to wszystko jakoś nie pasuje.

No bo jak wykorzystać umiejętność obliczania całek czy macierzy, przygotowując się stół na uroczystą kolację przy świecach. Na co zwrócić uwagę dobierając sukienkę na spotkanie rekrutacyjne... itp.

Warsztaty, które proponujemy wszystkim Paniom, to okazja do nauki odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach, np. form towarzyskich, nakrywania, podawania do stołu i jedzenia, ale także ubioru, rozmowy itp. 

Panie, które chcą poznać tajniki savoir - vivre, a przy tym dobrze się bawić zapraszamy na spotkania we wtorkowe wieczory w D.A.Resurrexit

"Rhema" czyli słowo na nowy rok

Bardzo rzadko w D.A.Rze nagrywamy kazania w dzień powszedni. To jednak, pierwsze w tym roku formacyjnym (2013/2014) chcielibyśmy, żeby dotarło do wszystkich, którzy mniej lub bardziej są zaangażowani w naszą wspólnotę...

Tak więc, zapraszamy do słuchania.

Przepraszamy za słabą jakość nagrania

 

 

Rekolekcje na dobry początek 2013

Czy chcemy tego, czy nie - wakacje (nawet te studenckie) już się skończyły i rozpoczynamy nowy rok akademicki. Dla jednych będzie to kolejny rok studiów, dla innych bardzo ważny moment - pierwsze kroki w rzeczywistości studenckiego życia. Wystawne gale i bankiety, gronostaje i Gaude Mater Polonia, to dla większości studentów coś, co właściwie nie istnieje...

Mimo to większość z nas nosi w sercu przekonanie, że jeśli podejmujemy jakieś działanie, to ważne jest to, w jaki sposób je rozpoczynamy. Ważny jest Dobry Początek!

Dlatego właśnie zachęcamy Was, byście Dobrze rozpoczęli nowy rok akademicki. A dobrze to znaczy: z Panem Bogiem i wśród ludzi, którzy chcą od życia czegoś więcej.

Zapraszamy Was na tegoroczne Rekolekcje na Dobry Początek, które w tym roku poprowadzi dla nas ks. Piotr Pawlukiewicz... tego księdza za bardzo nie trzeba przedstawiać :D

Rekolekcje odbędą się 9 i 10 października w kościele seminaryjnym w Opolu (ul. Drzymały 1a). Rozpoczęcie spotkań rekolekcyjnych o godz. 20.00, wcześniej od 19.15 - okazja do spowiedzi.

Odrodzeni - płyta z Koncertu Uwielbienia 2013

Już 20 października tego roku premiera płyty z tegorocznego Koncertu Uwielbienia, który odbył się w wieczór Uroczystości Bożego Ciała w Opolu. Płyta zatytułowana będzie Odrodzeni. 

Poniżej możecie zobaczyć reportaż z tegorocznego koncertu, a także teledysk promujący płytę.

Kalendarium 2013/2014

Październik 2013

9 - 10.10., godz. 20.00 - Rekolekcje na dobry początek, prowadzi ks. Piotr Pawlukiewicz (kościół Seminaryjno - Akademicki, ul. Drzymały 1a)

22.10. godz. 19.00 - Odpust w kaplicy bł. Jana Pawła II w D.A. Resurrexit. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie przy stole odpustowym.

28.10., godz. 20.00 - Akademia Damsko - Męska (Łącznik Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16)

Listopad 2013

5.11. - Msza św. za zmarłych studentów, wykładowców i zmarłych z naszych rodzin.

9 - 11.11.2013 – Wyjazd integracyjny w góry

Grudzień 2013

9 - 11.12. - Akademickie Rekolekcje Adwentowe – o. Adam Szustak OP

3 - 21.12. - Roraty i śniadanie w D.A.R. (pn. - pt. godz. 6.30)

16.12. - Akademia Damsko - Męska

19.12. - spotkanie opłatkowe w D.A.R. z ks. Bp. Andrzejem

27.12.13 - 1.01.14 - Wyjazd do Starsburga na Europejskie Spotkanie Młodych (szczegóły na stronie www.mlodziez.opole.pl)

Styczeń 2014

10 - 12.01 - Studenckie Narciochy w Wiśle

13 - 16.01 - Kolęda w akademikach P.O.

Luty 2014

7.02. - 14.02. - studencki wyjazd na narty w Alpy (Austria) - 280 PLN + 90 Euro + koszt karnetu. (Zapisy do 20.12.2013 na stronie:  www.dar-opole.pl)

Marzec 2014

17 - 19.03. - Akademickie Rekolekcje Wielkopostne

Akademicka Droga Krzyżowa ulicami miasta

31.03. - Akademia Damsko - Męska

Kwiecień 2014

30.04 - 05.05. - studencka majówka w górach

Maj 2014

19.05. - Akademia Damsko - Męska

Czerwiec 2014

19.06. – V Koncert Uwielbienia w uroczystość Bożego Ciała

23.06. - ognisko na zakończenie roku formacyjnego w D.A.

Lipiec 2014

7 - 12.07 - studencki spływ kajakowy Piława

Rekolekcje „Ruchu Czystych Serc”

28.07 - 4.08. - wyjazd na Przystanek Jezus

Sierpień 2014

1. – 7.08.2014 - Kompania Braci 2014

18. – 23.08 - XXXVIII Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę

23.08. - 30.09. - wyjazd w Alpy

Koszulki D.A.Ru

Przyjmujemy zapisy na koszulki firmowe D.A.Ru. Cena jeszcze nie jest znana, ale nie ma obawy - będzie atrakcyjna :D Do wyboru proponujemy dwie wersje - czarne z białym herbem (na zdjęciu obok) umieszczonym na sercu, albo białe, z czarnym herbem.

Zapisy na koszulki przyjmujemy do 15.08.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienia formularza, który znaleźć możecie TUTAJ

Obóz misyjny 2013

W dniach od 23 do 28 lipca 2013 roku, w miejscowości Jasiona (niedaleko Góry Świętej Anny), zorganizowany zostanie przez Ojców Białych Misjonarzy Afryki obóz misyjny. Obóz przeznaczony jest dla abiturientów, studentów i młodych mężczyzn zainteresowanych Afryką i misjami. Szczegóły na plakacie.

Polecamy i zapraszamy!

Koncert Uwielbienia 2013

Jezus żyje! Kto nie marzy o tym, aby wydarzenia związane z wiarą były pełne życia i radości? Komu nie brakuje spotkań przepełnionych entuzjazmem i życzliwością? Kto nie tęskni za modlitwą, w której serce odczuwa obecność Boga? Koncert Uwielbienia w Opolu jest okazją do tego, aby wszystkie te pragnienia się spełniły. Oczywiście, że nie idzie tu tylko o radość i emocje. Idzie przede wszystkim o Pana Jezusa. Idzie również o to, aby dołączyć do potężnego chóru Aniołów i Świętych, którzy uwielbiają Boga!

Eucharystia w centrum! To niewielkie, bo dopiero czteroletnie doświadczenie, pozwala oczekiwać wielkiego wydarzenia. Wielkiego,
bo przepełnionego mocą, która jest w sercach młodych chórzystów
i muzyków. Wielkiego, bo na samym środku wielkiej sceny Boże Ciało! Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie! Dlaczego jeszcze wielkie wydarzenie?
Bo będzie to piękna manifestacja wiary. Manifestacja pełna pokoju i radości. Manifestacja pełna wzajemnej życzliwości i dumy z przynależności do Chrystusa
i Kościoła.

Wakacje 2013

Wakacje to dla wielu studentów czas pracy w różnej formie, w kraju i zagranicą. Doskonale wiemy jak jest, że każdy grosz się liczy, szczególnie dla studenta. Ważne jest jednak, by znaleźć czas na jakąś formę wypoczynku.

Dlatego też po raz kolejny zapraszamy Was na wakacyjne wyjazdy z D.A.Rem. Propozycji jest kilka, w różnych terminach, a przede wszystkim w przystępnych cenach, które nie powinny zbytnio naderwać studenckiego budżetu. To co Wam gwarantujemy to doskonałą zabawę w doborowym towarzystwie, w przepięknych okolicznościach przyrody.

Możesz zapisać się na wyjazd, dokładnie wypełniając odpowiedni formularz. Potwierdzeniem prawidłowego wypełnienia formularza jest wyświetlenie strony z informacjami dot. wyjazdu i otrzymanie stosownego maila. Jest to jednocześnie potwierdzenie przyjęcia twojego zgłoszenia.

Jeżeli z jakiś powodów nie możesz wypełnić formularza, spróbuj zmienić przeglądarkę internetową: zalecane przeglądarki to Firefox i Chrome, choć w pozostałych również nie powinno być problemów, ale jeśli by były to .... 

Polityka plików Cookiers

Polityka Cookies

 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  a) dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  b) tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  c) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 4. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 5. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 6. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 7. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 9. Więcej informacji na temat plików cookies w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

Donald Turbitt w Polsce

8 kwietnia 2013 na dziesiątym spotkaniu Aakademii Damsko - Męskiej w Opolu gościł Donald Turbitt  (Amerykanin z Nowego Jorku, emerytowany strażak i biznesmen, mąż, ojciec, dziadek.  Przez dwadzieścia jeden lat służył w straży pożarnej Providence - Rhode Island (przedmieścia Nowego Jorku), później przez 30 lat prowadził własny biznes. On i jego żona Pat mają troje dzieci i trzynaścioro wnucząt. Zaangażowany katolik, jest członkiem Renewal Ministry, Katolickiej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej w USA, jest także liderem Mężczyzn św. Józefa – amerykańskiego ruchu zrzeszającego mężczyzn-katolików oraz przedstawicielem Promise Keepers (Opiekunowie Obietnicy). Przez 20 lat był koordynatorem wspólnoty przymierza „God’s Love”. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Swoją posługę kieruje przede wszystkim do mężczyzn.

Tematem Akademii była Miłość Ojca.

Poniżej można wysłuchać nagrania z konferencji w ramach Akademii, jak również nagranie ze spotkania Donalda z diecezjalnym bractwem św. Józefa, a także wywiad Donalda, którego udzielił Radiu PLUS Opole.

Wielkanoc 2013

Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi...

Zmartwychwstanie Pana Jezusa dotyka każdego człowieka, nawet tego, który przechodzi wobec tej prawdy obojętnie. 
Wszystkim Przyjaciołom DARu życzymy spotkania ze Zmartwychwstałym. Niech to spotkanie przemieni nasze życie

ks. Gienek 
s. Dolores
ks. Marcin

Akademicka Majówka 2013

Po raz kolejny zapraszamy studentów opolskich uczelni na wspólną Majówkę. Tym razem jedziemy do Głuchołaz, gdzie zamieszkamy w przepięknym ośrodku Caritas diec. opolskiej - Skowronek. Będzie to nasza baza wypadowa w Góry Opawskie i w czeskie Jeseniki. Odwiedzimy także znanych nam Braci Benedyktynów w Biskupowie, a także czeka nas jeszcze sporo innych atrakcji...

Ze względu na to, że będziemy wędrować po czeskich górach, dlatego należy posiadać ważny Dowód Osobisty (ew. Paszport) oraz samodzielnie (np. przez internet) wykupić sobie ubezpieczenie zdrowotne.
Termin: 30.04 - 04.05.2013
Koszt: 200 zł

Zapisy zakończone - brak miejsc

 

77 Pielgrzymka na Jasnę Górę

Od 19 do 21 kwietnia na Jasnej Górze trwać będzie 77. Pielgrzymka Akademicka, w której uczestniczą studenci i nauczyciele akademiccy z całego kraju. Wraz z ekipą DARu organizujemy wyjazd na sobotę (całą). W programie pielgrzymki m.in. Msza św., okazja do spowiedzi, droga krzyżowa, ale także konferencje i spotkania z ciekawymi ludźmi. Szczegóły na plakacie.

Zapisy do 17.04
Wyjazd 20.04 godz. 7.30 -
parking przy Wydziale Teologicznym U.O., ul. Drzymały 1
Koszt wyjazdu 25 zł (płatne na konto Duszpasterstwa).

Niedziela Palmowa 2013

Jezus ruszył na przedzie zdążając do Jerozolimy
(Łk 19, 28)

Rozpoczynamy najpiękniejszy czas w liturgii Kościoła - Wielki Tydzień. Liturgię Słowa tego Tygodnia otwiera powyższe stwierdzenie św. Łukasza Ewangelisty.
Co one znaczą dla nas? Przede wszystkim to, że tym, który działa jako pierwszy w tym czasie jest On - Jezus Chrystus. On "przeciera" nam drogę, idzie przed nami do Jerozolimy, mimo że doskonale wie, co go tam czeka, że będzie cierpiał, zostanie skazany, umrze i zmartwychwstanie. Wchodzi odważnie, rusza na przedzie, w tajemnicę życia i śmierci.
Jeśli On "rusza na przedzie", to znaczy, że zaprasza każdego z nas do podążenia za Nim... Nie odrzucajmy tego zaproszenia, ale dajmy się prowadzić Jezusowi obecnemu w Liturgii Kościoła.
Życzymy Wam pięknego i odważnego doświadczenia tych największych tajemnic Wielkiego Tygodnia.

ks. Gienek, s. Dolores i ks. Marcin

P.S. Przypominamy, że w Wielkim Tygodniu nie ma spotkań w D.A.Rze,
zapraszamy na spotkanie już 3 kwietnia.

 

1% dla przyjaciół

Propozycja dla tych, którzy już zaprzyjaźnili się z Urzędami Skarbowymi. Można zrobić coś dobrego!
Szczególnie polecamy!
Przekaż 1% podatku za rok 2012
Możesz pomóc Kasi przekazując swój 1% podatku za rok 2012 wystarczy w zeznaniu PIT wypełnić odpowiednie pola wskazując
numer KRS: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej 0000273196
cel szczegółowy 1% należy wpisać: (dopisek) KATARZYNA MATUSIAK
Wszystkie zebrane środki z 1% za rok 2012 zostaną przeznaczone na:

 • konsultacje lekarskie - neurologiczne
 • pomoce dydaktyczne
 • rehabilitację

Ojcze święty, Dziękujemy!

Dziś (28.02) o 19.30 w kaplicy parafii Przemienienia Pańskiego Msza św. dziękczynna za pontyfikat Benedykta XVI. Zapraszamy!
Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w salce domu katechetycznego


 

Co jest moim powołaniem? rekolekcje w WMSD

Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza serdecznie na rekolekcje dla maturzystów. Zaproszeni są zwłaszcza tegoroczni maturzyści, jak również studenci, którzy myślą o powołaniu kapłańskim. Hasło rekolekcji brzmi: „Co jest moim powołaniem?”

Rozpoczęcie rekolekcji: 22 lutego 2013 (piątek) o godz. 17.00
Zakończenie rekolekcji: 24 lutego 2013 (niedziela) o godz. 12.30

Szczegółowe informacje na: www.wsd.opole.pl lub na Facebooku: www.facebook.com/WMSDopole

Akademia Damsko - Męska IX

Już po raz dziewiąty zapraszamy Was na spotkanie Akademii Damsko Męskiej. Tym razem naszym gościem będzie Robert Kościuszko, który podejmie temat: Małżonkowie, czy dwa single? Będzie więc mowa o tym ile w związek trzeba "zainwestować" i ile można na tej inwestycji "zyskać". 

Zapraszamy tradycyjnie do sali A Łącznika Politechniki Opolskiej (Opole, ul. Mikołajczyka 16) w poniedziałek 21.01.2013 o godz. 20.00

Poniżej mapka dojazdu do Łącznika

 

Kolęda 2013

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy Was do wspólnego kolędowania i modlitwy w pokojach waszych kolegów i koleżanek z Politechniki Opolskiej w ramach tradycyjnej Kolędy. Kolędować będziemy od poniedziałku 7.01 do czwartku 10.01. Rozpoczynamy codziennie o godz. 20.00. Wcześniej o 18.30 Msza św. w kaplicy D.A.R.na Drzymały.
Osoby chętne do tworzenia grup kolędowych prosimy o kontakt z ks. Gienkiem, s. Dolores albo ks. Marcinem. W poniedziałek 14 stycznia zapraszamy zaś na kolędę do nas, do Duszpasterstwa. Będzie Msza św., potem uroczysta kolacja, wspólne kolędowanie na wiele głosów :D

Orszak Trzech Króli 2013

Kochani, serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli Orszak Trzech Króli to jasełka realizowane w przestrzeni miejskiej. W tym roku po raz pierwszy taki barwny, radosny przemarsz przejdzie ulicami Opola. Do udziału zaproszeni są wszyscy diecezjanie, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli.
Rozpoczęcie 6 stycznia o 15.00 przed katedrą opolską.
Przejdziemy ulicami: Katedralną, Spychalskiego, Niemodlińską i Prószkowską do Opolskiego Betlejem przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach. Po drodze będziemy wspólnie śpiewać kolędy, modlić się i dzielić się z innymi chrześcijańską radością. W trwającym Roku Wiary to będzie nasze świadectwo wiary ? podkreśla ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, jeden z organizatorów.
W czasie tych ulicznych jasełek zaplanowane zostały inscenizacje ilustrujące biblijny przekaz Bożego Narodzenia.
więcej szczegółów na www.orszak.org