The form #18 does not exist or it is not published.

2014

Akademickie Rekolekcje Adwentowe - 8-10 grudnia

Uwolnij serce do relacji! Taki będzie temat tegorocznych rekolekcji adwentowych w naszym duszpasterstwie. Być blisko dobrych ludzi oraz być blisko Boga, to przywilej, to zaszczyt. Zdaje się, że tegoroczne akademickie rekolekcje, które prowadzić będą osoby ze wspólnoty „Mocni w Duchu” z Łodzi, będą dla każdego okazją, aby być bliżej samego siebie, blizej innych osób oraz bliżej Boga.

Jeśli potrzebujesz uwolnić serce do relacji, zaplanuj już dziś trzy grudniowe wieczory! Zapraszamy do kościoła na Drzymały w dniach: 8 – 10 grudnia! Od 19.00 możliwość do sakramentu pojednania, o 20.00 Msza św. i konferencja.

Transmisja internetowa rekolekcji w okienku poniżej!

Studenckie Roraty ze śniadaniem - od poniedziałku do piątku

W niedzielę rozpoczyna się Adwent, a z nim studenckie Roraty w DA Resurrexit! Wszystkich, którzy chcą w najbliższe tygodnie, rozpoczynać dzień od wspólnego przeżywania Mszy świętej, serdecznie zapraszamy do kaplicy Jana Pawła II na Roraty. Mszę rozpoczynamy o godz. 6.30 od krótkiej procesji do ołtarza (z zapalonymi świecami), a potem smaczne śniadanie.

 

Narciarski Weekend w Białce Tatrzańskiej | 9-11.01.2015

Na narty do Białki Tatrzańskiej

Kolejny raz, zanim jeszcze egzaminacyjne zmagania osiągną swoje apogeum, zapraszamy do spędzenia aktywnego weekendu na narciarskim stoku. Podobnie jak w roku ubiegłym nasze busy zawiozą nas do Białki Tatrzańskiej, gdzie będziemy mieszkać (ok. 400m od stoku), no i oczywiście jeździć na nartach.

Jest to okazja dla tych, którzy już jeżdżą na nartach, ale także dla tych, którzy dopiero chcą zasmakować narciarskiego szaleństwa. Dla nowicjuszy jak co roku planujemy szkółkę narciarską (2-3 godz.) prowadzoną przez profesjonalnego instruktora nauki jazdy. Jeśli nie masz sprzętu nie stanowi to również żadnego problemu, z pewnością dla każdego coś znajdziemy w wypożyczalni Pana Józefa. 


Data: 9 - 11 stycznia 2015
Miejsce: Białka Tatrzańska
Koszt: 250 PL + koszt karnetu
Koszty wyjazdu obejmują: przejazd, zakwaterowanie z wyżywieniem (śniadanie i obiadokolacja), ewentualne wypożyczenie sprzętu i naukę jazdy. Karnet każdy kupuje oddzielnie, w zależności od sił, umiejętności i możliwości finansowych.


Aby zapisać się na wyjazd należy dokładnie wypełnić poniższy formularz. 

Msza z modlitwą o uzdrowienie (26 listopada)

W środę 26 listopada wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. godz. 21.00. 

 

Jesienne wędrowanie 2014

Tradycyjnie już zapraszamy na jesienną wyprawę w góry. Tym razem naszą bazę postawimy w Koszarawie w Beskidach.

Zapraszamy tych, którzy już należą do DARu, ale także tych, którzy chcieliby do nas dołączyć. Wspólny wyjazd to świetna okazja by przełamać pierwsze lody i otworzyć się na nowe znajomości.

Koszt całego wyjazdu to 150 PLN/os.

Termin: 14 - 16.11.2014
Zapisy poprzez dokładne wypełnienie poniższego formularza

Koncert "Kapeli Kota" we wtorek

W ramach Rekolekcji na Dobry Początek, we wtorek po Mszy świętej zapraszamy na koncert „Kapeli Kota”. Zespół prowadzony przez ks. Bartka Kota, duszpasterza akademickiego, który tego dnia będzie przewodniczył Eucharystii i wygłosi homilię. Między innymi, tego będzie można posluchać: 

Ten, którego nie znamy - rekolekcje na dobry początek

Kiedy opadnie już nieco kurz powrotów z wakacji, pierwsze wykłady będą już za nami, nowi wykładowcy nieco okiełznani, zapraszamy studentów opolskich uczelni na Rekolekcje Na Dobry Początek.

Odbędą się one 13 - 14 - 15 października w kościele seminaryjno - akademickim w Opolu, ul. Drzymały 1a. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 20.00 - Msza św., a po niej konferencja. Od godz. 19.30, będzie okazja skorzystania z sakramentu pokuty.

Po co studentowi rekolekcje na dobry początek?

Może po to, by poznać Tego, którego wydaje się, że znamy, a tak naprawdę nie znamy...
Może po to, by na początku roku akademickiego, poustawiać sobie cele, do których będziemy dążyć w tym roku, które powinny być dla nas ważne, ważniejsze, najważniejsze...
Może też po to, by podziękować za to co się dobrego wydarzyło w czasie minionych wakacji...
Powodów może być wiele. Pan Bóg działa w przedziwny sposób... jeśli tylko się Mu na to pozwoli.

Kto poprowadzi tegoroczne rekolekcje?

Inauguracja nowego roku formacyjnego opolskich Duszpasterstw Akademickich

Po raz pierwszy razem, D.A. Resurrexit i D.A. Xaverianum zapraszamy wszystkich studentów opolskich uczelni wyższych na uroczystą Mszę św., którą chcemy zainaugurować nowy rok formacyjny w opolskich Duszpasterstwach Akademickich.
Chcemy razem prosić o Boże Błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na nowy rok.
Nie może Was zabraknąć. Przybywajcie i zapraszajcie Waszych przyjaciół i znajomych.

Msza z modlitwą o uzdrowienie - lipiec 2014

W środę 30 lipca wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. godz. 21.00. 

 

DAR w PODRÓŻY - Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym pod hasłem DAR w PODRÓŻY

Zasady są bardzo proste.

1. Zrób wakacyjne zdjęcie z podróży związane w jakiś sposób z naszym duszpasterstwem (koszulka, motyw itp.)
2. Wraz z opisem (imię, nazwisko, miejsce zrobienia) wyślij na adres d.a.resurrexit@gmail.com do 30.09.2014
3. Wszystkie zdjęcia konkursowe zostaną umieszczone na naszym profilu FB
4. Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone
5. Rozwiązanie konkursu i rozdanie nagród na zakończenie Rekolekcji na dobry początek (15.10.2014) 

Polecamy i zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

II Opolskie Forum Ewangelizacyjne - sobota, godz. 10.00

Jeśli jeszcze jesteś w Opolu i chcesz dzielić się wiarą z innymi; jeśli szukasz okazji, by opowiedzieć innym o Bogu; jeśli myślisz o tym, aby być z ludźmi, którzy kochają Boga, zarezerwuj sobie najbliższą sobotę, aby być na II Opolskim Forum Ewangelizacyjnym i przyjdź lub przyjedź! Niezależnie od tego czy jesteś mocno zaangażowany w życie DA czy swojej parafii, czy stoisz z boku. Jesteś dzieckiem Boga i On właśnie Ciebie zaprasza i potrzebuje!

 
 

Msza z modlitwą o uzdrowienie - 28 maja

W najbliższą środę (28 maja) wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą w intencji uzdrowienia duszy i ciała. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Msza św. po której będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. godz. 21.00. 

Wyjazd na kanonizację Jana Pawła II - intencje modlitewne

Dwudziestoosobowa grupa studentów naszego DA, w czwartek po świętach Wielkanocnych wyjeżdża do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II. Oprócz naszych intencji, które chcemy zawierzać Bogu za pośrednictwem ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II, chcemy również zabrać intencje innych osób.

Jeśli chcesz, aby Twoje modlitewne prośby dotarły wraz z nami do Rzymu, napisz na adres: kasienka_szczepaniak@o2.pl

W dniu kanonizacji w tych intencjach zostanie odprawiona Msza święta! 

Wakacje 2014

Wakacje to dla wielu studentów czas pracy w różnej formie, w kraju i zagranicą. Doskonale wiemy jak jest, że każdy grosz się liczy, szczególnie dla studenta. Ważne jest jednak, by znaleźć czas na jakąś formę wypoczynku.

Dlatego też po raz kolejny zapraszamy Was na wakacyjne wyjazdy z D.A.Rem. Propozycji jest kilka, w różnych terminach, a przede wszystkim w przystępnych cenach, które nie powinny zbytnio naderwać studenckiego budżetu. To co Wam gwarantujemy to doskonałą zabawę w doborowym towarzystwie, w przepięknych okolicznościach przyrody.

Możesz zapisać się na wyjazd, dokładnie wypełniając odpowiedni formularz. Potwierdzeniem prawidłowego wypełnienia formularza jest wyświetlenie strony z informacjami dot. wyjazdu i otrzymanie stosownego maila. Jest to jednocześnie potwierdzenie przyjęcia twojego zgłoszenia.

Jeżeli z jakiś powodów nie możesz wypełnić formularza, spróbuj zmienić przeglądarkę internetową: zalecane przeglądarki to Firefox i Chrome, choć w pozostałych również nie powinno być problemów, ale jeśli by były to ....

Formularz zapisów na Warsztaty Uwielbienia 2014

W razie problemów z wypełnieniem formularza - skorzystaj z innej przeglądarki.

Po wypełnieniu i przesłaniu wypełnionego formularza, otrzymasz dwa maile (sprawdź SPAM) - pierwszy potwierdzający zapisanie na listę, drugi z linkiem, który należy kliknąć, zapisując się na listę mailingową z ewentualnymi informacjami odnośnie warsztatów (należy kliknąć na otrzymany link).

Jeśli z jakiś powodów rezygnujesz z uczestnictwa w Warsztatach - prosimy o jak najszybszą informację o tym na adres: d.a.resurrexit@gmail.com

 

Wróć na stronę macierzystą Warsztatów Uwielbienia

Koncert Pasyjny Piotra Płechy na zakończenie rekolekcji

W ramach naszych akademickich rekolekcji, w środę, odbędzie się koncert pasyjny w wykonaniu Piotra Płechy. Z tej racji plan środowego spotkania rekolekcyjnego będzie troszkę inny, niż zwykle, tzn. konferencja tematyczna będzie wygłoszona w ramach kazania w czasie Mszy świętej, natomiast ok. 21.00 rozpocznie się koncert pasyjny!

Serdecznie zapraszamy: piękna muzyka, pasyjne przesłanie, dobre słowo! W skrócie: PRAWDA, DOBRO, PIĘKNO.

 

Wieczory dla zakochanych

Zapraszamy na cykl Wieczorów dla zakochanych. W sposób szczególny są one do tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie planują zawarcie związku małżeńskiego, ale mogą również pomóc lepiej się poznać tym wszystkim, którzy mieszczą się w pojęciu "zakochanych".

Cykl obejmuje 9 spotkań warsztatowych prowadzonych przez osoby świeckie i duszpasterzy związanych z inicjatywą Spotkań Małżeńskich.

Ze względu na formę spotkań - ilość miejsc jest ograniczona, a także prosimy o zapisy wyłącznie w parach.

Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą św. w kaplicy D.A. Resurrexit o godz. 19.00 (ul. Drzymały 1c).

 

Terminy spotkań: 25.03, 8.04, 29.04, 6.05, 13.05, 20.05, 27.05, 3.06, 10.06

Ofiara za uczestnictwo w warsztatach: 100 zł/parę

Na zakończenie warsztatów każda para otrzyma zaświadczenie potwierdzające odbycie nauk przedmałżeńskich

Zapisy poprzez wypełnienie poniższego formularza:

Wieczór Uwielbienia poprzedzony warsztatami uwielbienia w DA

W najbliższą niedzielę 2 marca Odnowa w Duchu Świętym oraz DA Resurrexit zapraszają do kościoła seminaryjnego w Opolu, przy ul. Drzymały 1, na Wieczór Uwielbienia! Jako dzieci Boga, w Roku Rodziny chcemy sercami pełnymi ufności stawać przed Bogiem i uwielbiać Go. Początek o godz. 19.00, zakończenie o 20.30. Prowadzącymi będą uczestnicy Warsztatów Uwielbienia, które odbędą się tego samego dnia w DA Resurrexit w Opolu!

 
 

Spotkanie z Janem Pospieszalskim

Serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek 24.02 na spotkanie z Janem Pospieszalskim w starej auli U.O o godz. 18.00 (ul. Oleska)
Spotkanie jest pierwszym z cyklu spotkań poświęconych ideologii gender i jej obecności w życiu społecznym. Szczegóły na plakacie.

Nasze Duszpasterstwo jest patronem medialnym całego cyklu spotkań.

X Wieczór Uwielbienia w Opolu (kościół seminaryjny na Drzymały 1)

W niedzielę19 stycznia Odnowa w Duchu Świętym oraz DA Resurrexit zapraszają do kościoła seminaryjnego w Opolu, przy ul. Drzymały 1, na Wieczór Uwielbienia! W Roku Rodziny chcemy sercami pełnymi nadziei i zaufania stawać przed Bogiem i uwielbiać Go. Jako dzieci Boga, jesteśmy zaproszeni aby być przy Nim, cieszyć się Nim i chwalić Go!

Początek o godz. 19.30, zakończenie o 21.00. Prowadzącymi uwielbienie będą Piotr Płecha (wokalista i basista zespołu TGD) i ks. Mateusz Buczma.

 

Nowy Rok 2014

Nowy Rok bieży, w jasełkach leży, a kto, kto?
Dzieciątko małe, dajcie mu chwałę na Ziemi.

Życzymy Wam Błogosławieństwa Bożego w nowym, 2014 roku.

 

Wprawdzie spotkamy się w DARze dopiero 7 stycznia (na kolejnym spotkaniu kursu tańca), ale już dziś podajemy plan tegorocznej kolędy w akademikach Politechniki Opolskiej.
Rozpoczniemy już w czwartek 9.01 w D.S. Sokrates
a w następnym tygodniu
D.S. Pryzma - wtorek 14.01
D.S. Zygzak - środa 15.01
D.S. Zaścianek - czwartek 16.01

Zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnej modlitwy i wspólnego kolędowania!

Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w środę

W najbliższą środę (27 listopada) wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00. 

 
 
 

Spotkanie modlitewne w Łączniku PO - poniedziałek, godz. 20.00

Wszystkich studentów serdecznie zapraszamy w najbliższy poniedziałek do Łącznika PO przy ul. Mikołajczyka, na spotkanie Akademickiej Odnowy w Duchu Świętym. Początek spotkania o godz. 20.00; koniec ok. 21.30. 

O godz. 18.30 w DA na Drzymały, w kaplicy bł. Jana Pawła II odprawiona będzie Msza święta, na którą również serdecznie zapraszamy!

studenci i duszpasterze DA Resurrexit.

Odpust ku czci bł. Jana Pawła II

We wtorek przypada wspomnienie bł. Jana Pawła II, a więc także odpust w naszej akademickiej kaplicy. Zapraszamy bardzo serdecznie do wspólnego świętowania.

Uroczystej  Mszy odpustowej o godz. 19.00 przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Czaja. Po Mszy św. zapraszamy do wspólnego świętowania przy odpustowym stole.

 

Poniedziałkowe spotkanie dotyczące ewangelizacji

Zaplanowaliśmy, że poniedziałkowe wieczory DAR-u będą się odbywały się w Łączniku Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka i będą miały charakter ewangelizacyjny! Wszystkich, którym leży na sercu ewangelizacja, którzy chcą dzielić się wiarą i dawać świadectwo w środowisku akademickim, zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek o godz. 20.00 (po wieczornej Mszy).

Tym razem spotkamy się jeszcze w DA na Drzymały, aby wspólnie uwielbić Boga i podjąć konkretne plany związane z naszą obecnością w Łączniku PO.

Serdecznie zapraszamy!

Msza z modlitwą o uzdrowienie we wrześniu

W najbliższą środę, tj. 25 września, wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła świętych Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową, śpiewem uwielbienia, głoszeniem Słowa Bożego i świadectwem. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji uzdrowienia. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.  Zakończenie ok. 21.00.